Türkiye'de veli ve öğrenciler bu soruya kitlendi! Aslı'nın 2 GB ve 4 GB uygulama silme sorusunun yanıtı çözüldü!

Türkiye'de bugün Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumu gerçekleştirildi. Oturumda kendi alanlarında ki sınavlara giren öğrenciler matematik testinde o soruda kitlendi. Aslı'nın telefon sorusu sosyal medyada gündem olurken yanıtı ise çok araştırıldı. Türkiye'de veli ve öğrenciler bu soruya kitlendi! Aslı'nın 2 GB ve 4 GB uygulama silme sorusunun yanıtı çözüldü!

Türkiye'de veli ve öğrenciler bu soruya kitlendi! Aslı'nın 2 GB ve 4 GB uygulama silme sorusunun yanıtı çözüldü!

Türkiye'de bugün Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumu gerçekleştirildi. Oturumda kendi alanlarında ki sınavlara giren öğrenciler matematik testinde o soruda kitlendi. Aslı'nın telefon sorusu sosyal medyada gündem olurken yanıtı ise çok araştırıldı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumu TYT sınavında dün birçok soru gündeme otururken bugün ise gündemde Aslı'nın telefon problemi yer aldı.

Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavından çıkan adaylar Aslı'nın sorusu ile ilgili paylaşımlarını sosyal medyada arttırırken doğru yanıt ise çok araştırıldı. Peki Aslı'nın telefon probleminin yanıtı neydi? Bu konu ile ilgili Twitter'da matematik öğretmenleri soruyu çözmek için sıraya girdi. Adaylardan gelen soruları yanıtlamaya başlayan matematik öğrencileri sorunun yanıtını sosyal medyada paylaştı. Beraberinde birçok yorum ise o sorunun altına geldi. Türkiye gündemine giren Aslı'nın 2 GB ve 4 GB uygulama silme sorusunun yanıtı..

Aslı'nın telefon problemini çözmek için öğretmenler sıraya girdiler!

Spor yazarı, gazeteci ve matematik öğretmenliği yapan Yunus Aydın, AYT sınavı sonrasında herkesin sorduğu Aslı'nın telefon problemi sorusunu yanıtladı. İşte Yunus Aydın'ın soru çözümlemesi..

Türkiye'de veli ve öğrenciler bu soruya kitlendi! Aslı'nın 2 GB ve 4 GB uygulama silme sorusunun yanıtı çözüldü!

Aslı’nın telefonu sorusu. Sınavın en çok konuşulan sorusu.

En az 4 GB yer açması gerekiyordu. En fazla 2 uygulama silerek.

Birçok kişi bu kuralı atlamış. Herkes farklı cevaplar söylüyor. Cevap çok net : 36

Öğretmenler soruyu çözmek için sıraya girerken doğru yanıtın 36 olduğu sosyal medyada bir anda yayıldı. Gelen bu haberler sonrasında ise öğrencilerin en merak ettiği konulardan birisi çözümlenmiş oldu.

Alan Yeterlilik Testi (AYT) ikinci oturumu 19 Haziran 2022 Pazar bugün gerçekleştirilirken merak edilen tüm sorular yanıtlanmaya devam ediyor. TYT sınavı sonrasında olduğu gibi bugün de AYT sorularının tüm merak edilenleri kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

SONRAKİ HABER