Türkiye Yeni Haftaya Zamla Başladı: YHT Biletlerine 4. Kez Zam Yapıldı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Yüksek Hızlı Tren (YHT) biletleri 6 ay içerisinde yapılan 4.zam resmen açıklandı. YHT biletleri ne kadar, kaç TL oldu?

Türkiye Yeni Haftaya Zamla Başladı: YHT Biletlerine 4. Kez Zam Yapıldı!

Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerine ocak ayında %20, mart ayında %10, nisan ayında da %15 zam yapılmıştı. Yapılan bu zamlardan sonra YHT seferlerine şimdi de %30 zam yapıldı. Bu zamla birlikte yılbaşından bu zamana kadar YHT seferlerine 4 kez zam yapılmış oldu.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu daha önce yaptığı açıklamada YHT için "Bir defa toplu taşımanın ne demek olduğunu öğrensinler. Hızlı tren kesinlikle toplu taşıma değildir. Tarifelere bakarlarsa Ankara - İstanbul arası otobüs 350 lira, daha konforlu ve güvenli yolculuk 150 TL sadece" demişti.

ZAM SONRASI YHT BİLETLERİ NE KADAR OLDU, KAÇ TL?

Türkiye Yeni Haftaya Zamla Başladı: YHT Biletlerine 4. Kez Zam Yapıldı!

Ankara-İstanbul (Söğütlüçeşme) arası 151 lira olan bilet fiyatı 195 lira oldu. Konya-Ankara arası hızlı tren bilet fiyatı 87 liraya yükseldi. Konya-İstanbul arası hızlı tren bileti de 235 liraya çıktı.

AKARYAKIT ZAMLARI YHT'Yİ DE VURDU

Benzine 2 lira 18 kuruş, otogaza ise 54 kuruş zam gelmiş, böylece benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 28,42 TL, Ankara’da 28,51 TL, İzmir’de 28,53 TL olmuştu. Akaryakıt fiyatlarındaki artış hayatın her alanını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Şehirler arası otobüs işletimleri de durumdan şikayetlerini dile getirmiş ve zamlar karşısında önlem alınması için çağrıda bulunmuştu.

SONRAKİ HABER