Türkiye İş Bankası emekli promosyon ödeme tutarları kaç TL oldu? (Ağustos 2022)

Türkiye'nin ilk özel bankaları arasında yer alan İş Bankası artan emekli aylıkları sonrasında promosyon ödeme tutarlarında güncellemeye gitti. Türkiye İş Bankası emekli promosyon ödeme tutarları kaç TL? (Ağustos 2022)

Türkiye İş Bankası emekli promosyon ödeme tutarları kaç TL oldu? (Ağustos 2022)

Türkiye İş Bankası emekli promosyon ödeme tutarları kaç TL? (Ağustos 2022) Türkiye'nin ilk özel bankaları arasında yer alan İş Bankası artan emekli aylıkları sonrasında promosyon ödeme tutarlarında güncellemeye gitti. Temmuz ayında tüm sınıflarda maaş iyileştirmesine giden hükümet emekli aylıklarının en az 3 bin 500 TL seviyesine çıkarılması adına çalışmalarda bulunmuştu. Ağustos ayı itibariyle tüm emekliler en düşük aylık 3 bin 500 TL alırken bu süreçte ise bankalarda ek promosyon ödeme tutarlarında artışa gitti. Birçok özel banka yeni kampanyayı duyururken İş Bankası promosyon ödeme tutarları ne kadar oldu araştırmaları devam ediyor.

Emekliler aylıklarını Türkiye İş Bankası'na taşımaları durumunda farklı tutarlarda promosyon ödemeleri alabiliyor. Türkiye İş Bankası gelen maaş iyileştirmeleri sonrasında güncellemeye gitmişti. Buna göre ise promosyon ödeme detayları ve sözleşmeleri değişti. İşte İş Bankası'ndan emekli promosyon tutarları nasıl alınır, ne kadar oldu? İşte detaylar ve daha fazlası Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

Türkiye İş Bankası ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında yapılan anlaşma dahilinde, 27 Haziran'dan itibaren 30 Eylül 2022 tarihlerine kadar geçerli kampanya çerçevesinde mevcut maaşlarını İş Bankası'nda almakta olan, ilk maaş ödemesi için Türkiye İş Bankası'nı tercih eden, mevcut emekli aylıklarını İş Bankası'na taşıyan SGK emeklileri promosyondan faydalanabiliyor.

2022 Emekli Promosyon Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

SGK Emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklilerine,

3 yıl süre ile emekli maaşlarını İş Bankası aracılığıyla almayı taahhüt etmeleri halinde İş Bankası hesaplarına yapılacak ilk maaş ödemesinin* ardından promosyon ödemesi yapılacaktır.

0 TL ila 1499 TL aralığında maaş alan emekliler 3500 TL, 1500 TL ila 2499 TL aralığında maaş alan emekliler 4250 TL ve 2500 TL ve üzeri emekli aylığı vatandaşlar 5000 TL ek promosyon ödemesi alabilecek.

Emekli Maaşı İş Bankası’na Nasıl Taşınır ve Emekli Promosyonu Nasıl Alınır?

İş Bankası'na emekli aylığını taşımak isteyen vatandaşlar şubeye gitmeden işlemlerini kolayca yapabilir. İşCep, İnternet Şubesi ve Telefon Şubesi üzerinden vatandaşlar kolayca emekli maaşlarını İş Bankası'na taşıyabiliyor. Emekli maaşlarını farklı bir bankadan veya PTT üzerinden alıyorsanız maaşınızda da bloke bulunmaması durumunda, maaş taşıma ve promosyon başvurusu işlemleri için şubelere başvurmanıza gerek bulunmuyor.

Şubeye gitmeden İşCep ve İnternet Şubesi maaş taşıma ve promosyon başvurusu için takip edebileceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir:

  • İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
  • İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu
  • İnternet Şubesi > Başvuru - Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
  • İnternet Şubesi > Başvuru - Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu
SONRAKİ HABER