Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Personel Alıyor! En Az Lise Mezunu, KPSS 50-60-70 puan ile

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Resmi Gazete yayımlanan ilan ile KPSS puan esasına göre en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İlan detayları haberimizde.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Personel Alıyor! En Az Lise Mezunu, KPSS 50-60-70 puan ile

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, yazılı ve sözlü sınav yapılmadan 2020 KPSS puan esasına dayalı 23 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, temizlik personeli ve gemiadamı kadrolarında yapılacak. İlana başvuru yapacak adayların ilanda belirtilen genel ve özel şartları taşıyor olmaları gerekiyor. Alınacak personeller İstanbul, İzmir, Çanakkale, Ordu ve Hatay'da görevlendirilecek.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

*657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımak
*Belirtilen özel şartları taşımak
*Kamu haklarından mahrum olmamak
*Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak
*Görevini devamlı yapmasına engel akıl sağlığı sorunu olmamak
*2020 KPSS puanına sahip olmak
*Herhangi bir kurumdan emeklilik ya da yaşlılık aylığı alıyor olmamak

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

Büro personeli alım ilanına başvuru yapacak adayların kılavuzda belirtilen lisans programlarından mezun olmaları, 2020 KPSS'den en az 70 puan almış olmaları, başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. Koruma ve Güvenlik Görevlisi ilanına başvuracak adayların 2020 KPSS'den en az 60 puan almış olmaları, ön lisans programından mezun olmaları, 30 yaşını doldurmamış olmaları, görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu olmaması, askerliğini yapmış olması, silahlı silahsız özel güvenlik kimlik kartı olması, 1,70 cm'den kısa olmaması, 7/24 vardiyalı çalışmaya engel durumu olmaması gerekiyor.

Şoför alım ilanına başvuracak adayların KPSS'den en az 60 puan almış olmaları, herhangi bir ön lisans programlarından mezun olmaları, en az 5 yıllık B sınıfı sürücü belgesi olması, 30 yaşını doldurmamış olması, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmaması, seyahat engeli olmaması, askerliğini yapmış olması gerekiyor. Temizlik personeli alım ilanına başvuracak adayların en az lise mezunu olması, KPSS'den en az 50 puan almış olması, 30 yaşını doldurmamış olması, ihtiyaç halinde vardiyalı çalışabilecek durumda olması, erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması gerekiyor.

Gemiadamı kadrosuna başvuru yapacak adayların en az lise ve dengi okul mezunu olması, gemiadam ehliyetine sahip olması, 30 yaşını doldurmamış olması, askerliğini yapmış olması ve en az 2 yıl tecrübeli olması gerekiyor.

BAŞVURULAR BAŞLADI
Sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 15 Nisan- 29 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar www.hssgm.gov.tr adresinden temin edilecek başvuru formunu doldurup şahsen, posta yoluyla ya da kargo ile gönderecek.

Kamugundemi.com

SONRAKİ HABER