Türk Traktör, İŞKUR aracılığı ile ilana çıktı! İki farklı pozisyon için engelli personel alımı yapılacak!

Türkiye’nin yerel güçlerinden biri olan Türk Traktör, 2022 personel alımı ilanını yayınladı. İŞKUR aracılığı ile yayınlanan ilanda, engelli personel alımının yapılacağı duyuruldu. İşte Türk Traktör 2022 personel alımı ilanına ilişkin detaylar…

Türk Traktör, İŞKUR aracılığı ile ilana çıktı! İki farklı pozisyon için engelli personel alımı yapılacak!

2022 yılının gelmesi ile birlikte eksik kadrolarına dair çalışmalar yapıp, personel alımının gerçekleştirilmesi amacı ile ilana çıkan kurumların arasına bugün itibari ile bir yenisi daha eklendi. Her parçası ile Türkiye’nin ilk yerli üretim traktörünü üretme unvanına sahip olan Türk Traktör, 2022 personel alımı ilanını yayınladı. Kurum, yeni dönem itibari ile iki farklı pozisyonda görevlendirilmek üzere engelli personel alımlarının yapılacağını duyurdu.

Türk Traktör 2022 Personel Alımı İlanı

Milyonlarca vatandaşın çeşitli kurumlarda istihdam edilmesine aracılık eden İŞKUR, yeni gün itibari ile yerli Türk Traktör firmasının ilanını yayınladı. İŞKUR aracılığı ile personel alımına ihtiyaç duyduğunu duyuran Türk Traktör, lojistik ve üretim kadrolarında görevlendirilmek üzere beden işçisi alımının yapılacağını ve ilgili pozisyonlarda istihdam edilecek olan adayların, engelli adaylar arasından seçileceğini ilan etti.
Türk Traktör, engelli personel istihdamının gerçekleştirileceği pozisyonları şekilde belirledi:

  • Montaj İşçisi: 1 kişi
  • Lojistik Elemanı: 1 kişi

Türk Traktör 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Yeni gün itibari ile İŞKUR aracılığı ile ilana çıkan Türk Traktör’ün, üretim ve lojistik kadrolarında istihdam edilmek isteyen adaylar için genel ve özel başvuru şartları yayınlandı. Kurum, ilgili pozisyonlar için başvuru şartlarını şu şekilde belirledi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak
  • İŞKUR’a kayıtlı olmak
  • 21 yaşından büyük, 35 yaşından küçük olmak
  • El ve göz koordinasyonuna engel olabilecek bir sağlık sıkıntısına sahip olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmamak
  • Tercihen Erenler, Adapazarı, Söğütlü, Karapürçek, Ferizli, Sapanca, Sakarya Merkez, Hendek, Geyve ya da Akyazı’da ikamet ediyor olmak

Türk Traktör 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları

Türk Traktör’ün 2022 kadrolarına dahil olmak isteyen adayların başvuruları, 4 Şubat tarihine kadar İŞKUR resmi internet sitesi aracılığı ile ya da Sakarya İŞKUR şubeleri aracılığı ile kabul edilecektir.