Türk Telekom'dan İnternete Zam! Yeni Tarife Ücretleri Belli Oldu

Yıl başında internet ücretlerine yüzde 22 oranında zam yapan Türk Telekom, internet paket ücretlerine de yüzde 13 ile yüzde 23 arasında değişkenlik gösteren bir oranda bir zam daha yaptı. Türk Telekom güncel abonelik ücretleri haberimizde.

Türk Telekom'dan İnternete Zam! Yeni Tarife Ücretleri Belli Oldu

Türk Telekom'un zamlı yeni internet tarife ücretleri belli oldu. Sabit internet paketlerine yıl başında ortalama %22 civarında zam yapılmasının ardından 1 Haziran 2022'den itibaren geçerli olmak üzere %13 ile %23 arasında bir zam daha yaptı. Yapılan zam mobil internet ücretlerine de yansıdı. Türk Telekom sabit internet paketi 2022 yılının 6 ayında ortalama %45 oranında zamlandı.

TÜRK TELEKOM GÜNCEL ABONELİK ÜCRETLERİ

Türk Telekom'un 1 Haziran- 31 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerli olacak zamlı ücretlerine göre; 16 Mbps'lik internet paketinin aylık fiyatı 105 TL'den 129 TL'ye, 24 Mbps'lik paketin fiyatı 119 TL'den 139 TL'ye, 35 Mbps'lik paketin fiyatı 134 TL'den 154 TL'ye, 50 Mbps'lik paketin fiyatı 149 TL'den 169 TL'ye ve 100 Mbps'lik paketin aylık fiyatı ise 165 TL'den 194 TL'ye çıktı.

Türk Telekom'dan İnternete Zam! Yeni Tarife Ücretleri Belli Oldu

9 Mart'ta Türk Telekom'un port ve toptan hat kiralama ücretlerinin revizesi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylanmıştı. 1 Nisan'dan itibaren geçerli olacak zamlı fiyatlar, gelen tepkiler nedeniyle 1 Haziran'a ertelenmişti. Benzer şekilde diğer internet sağlayıcılarında da fiyatların artması bekleniyor. Türk Telekom abonesi olup da internet tarifesi olan kullanıcılar, taahhütleri bitene kadar eski fiyattan, taahhütleri bittikten sonra ise zamlı fiyatlardan fatura ödemesi yapacak.

Abonelik ücretlerine yapılan zam, Türk Telekom resmi sitesi üzerinden de yayımlandı. Türk Telekom'un mobil kullanıcılar için sunduğu ek internet paketi ücretlerine de zam yapıldı.

SONRAKİ HABER