Türk-İş hakkında büyük iddia: Yöneticilerin protestoculara hakaret ettiği öne sürüldü!

Yaşanan bir son dakika gelişmesi gündeme bomba gibi düştü. Gündemin en üst sıralarında yer alan bu yeni olay vatandaşlardan büyük tepki çekti.

Türk-İş hakkında büyük iddia: Yöneticilerin protestoculara hakaret ettiği öne sürüldü!

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) bünyesinde hizmet veren Nakliyat-İş üyeleri, Türk-İş İstanbul Bölge Temsilciliği'ne giderek kapı önüne siyah çelenk bıraktı. O esnada yaşanan olaylar kayıt altına alındı. Protestocular arasından bir vatandaşın kamerası ile kaydedilen görüntülerde Türk-İş İstanbul Bölge Temsilcilik binasında yönetici olduğu iddia edilen şahısların protestoculara hakaret dolu hareketlerde bulunduğu iddia edildi.

Sendika binası önüne siyah çelenk bırakan ve "Kahrolsun sarı sendika" sloganları atan Nakliyat-İş üyeleri temsilcilik binası önünde toplandı ve açıklamalar yaptı. Sözcü olarak öne çıkan Sendika Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu'nun açıklamalarında yer alan ifadeler doğrultusunda işçilerin kıdem tazminatı alamamalarının sorumlusunun kim olduğu da belirtildi. Sosyal medyada bazı kullanıcıların iddialarına göre hakaret eden kişilerin Türk-İş Sendikası'ndan olduğu öne sürüldü. Ancak düşük çözünürlüklü video kaydından şahısların kim olduğu belirlenemedi.

Türk-İş üyelerinden büyük saygısızlık! Temsilcilik kapısına çelenk bırakan protestoculara el hareketi çektiler!

Kıdem tazminatları için sendika binasına yürüyen ve protestolarını yapan sendikalı işçilerin temsilcisi olarak Ali Rıza Küçükosmanoğlu, iki bine yakın Uzel Makina çalışanı işçinin kıdem tazminatlarını alamamasının sorumlusunun Türk-İş bünyesinde yer alan ve hizmet veren Türk Metal Sendikası olduğu iddia edildi.

Sendika Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu'nun açıklamasından öne çıkan bir ksıım şu şekilde;

"İşçilerden ailesi dağılan intihar eden kardeşlerimiz vardır. İşçilere sahip çıktığımız için hedef alındık. Nerede bir patronun ihanetine uğrayan işçi varsa nerede sarı sendikaların ihanetine işçi kardeşimiz varsa yanlarında olacağız"

Bu açıklamaların yapıldığı esnada protestocuların polis ekipleri tarafından koruma altına alındı. Konuşmaların ve sloganların yapıldığı sırada Sendika Temsilcilik binasından bir kaç kişi çıkarak protestoculara hakaret içeren sözlü ve fiziksel hareketlerde bulunulduğu iddia edildi. Bu anlar protestocuların arasında yer alan bir vatandaş tarafından kayıt altına alınırken şahısların kim olduğu hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

Türk-İş üyelerinden büyük saygısızlık! Temsilcilik kapısına çelenk bırakan protestoculara el hareketi çektiler!

Binanın balkonundan çıkan bu kişilerin Türk-İş'te yönetici oldukları iddia edildi. Olayın gerçekliğinin henüz gerçeklik kazanmamış olması nedeniyle yaşanacak yeni gelişmeler merakla bekleniyor.