Türk -İş Başkanı açıkladı! Temmuz ayı itibariyle yeni asgari ücret 5 bin 397 TL olacak!

Türk -İş Başkanı Ergün Atalay: (Asgari ücret) Güzel müspet bir görüşme oldu Cumhurbaşkanı 'ben her şeyin farkındayım' dedi. Türk -İş Başkanı açıkladı! Asgari ücrete ara zam yapılıyor, 5389 TL gündeme düştü!

Türk -İş Başkanı açıkladı! Temmuz ayı itibariyle yeni asgari ücret 5 bin 397 TL olacak!

Türk - İş Başkanı Ergün Atalay bugün gündeme dair açıklamalarda bulundu. Asgari ücretli çalışanlar için düzenleme yapıldığını ileten Ergün Atalay bu noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yaptığını söyledi. Asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği merak edilirken bu süreçte ise Türk - İş Başkanı Ergün Atalay tarafından gelen açıklamalar asgari ücretlileri heyecanlandırdı. Gelen haberler sonrasında ise Türk - İş Başkanı ne açıklama yaptı, asgari ücrete zam gelecek mi merakla araştırılıyor. İşte detaylar..

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM YAPILACAK MI? TÜRK - İŞ BAŞKANI ERGÜN ATALAY AÇIKLADI

Akşam saatlerinde gündeme düşen haberlere göre Türk - İş başkanın yaptığı açıklamalar gündemde büyük merak uyandırdı. İşte o açıklamalar..

Türk -İş Başkanı Ergün Atalay: "(Asgari ücret) Güzel müspet bir görüşme oldu Cumhurbaşkanı ’ben her şeyin farkındayım’ dedi. Bizim elimizdeki rakamlar onların elinde de var. Bakanımız çalışma yapıyor diye ifade etti. İnşallah önümüzdeki günlerde kamuoyuna bilgi verirler."

EKONOMİSTLERE GÖRE ASGARİ ÜCRET 5397 TL OLACAK

Yapılan açıklamalar sonrasında Temmuz ayı gelecek enflasyon farkı memur ve emeklilere yapılacak. Bu süreçte ise asgari ücretli ne kadar zam yapılacağı merakla araştırılırken neler olacak merak ediliyor. Ekonomistler tarafından gelen açıklamalara göre ise asgari ücretin gelecek düzenleme ile birlikte 5397 TL olması bekleniyor.

Türkiye'de daha önce Temmuz ayında asgari ücrete zam gelmezken bu süreçte ise ara zam yapılması bekleniyor. Türkiye'de enflasyon rakamlarının yüzde 70'e ulaşması ile birlikte asgari ücretli içinde yapılacak düzenleme ile birlikte maaşlarda artış yaşanması bekleniyor.

SONRAKİ HABER