TÜİK 2022 Personel Alım İlanı Yayımlandı! KPSS 70 ile 50 Sözleşmeli Personel Alınacak

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) 2022 personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre KPSS 70 puan ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Detaylar haberimizde.

TÜİK 2022 Personel Alım İlanı Yayımlandı! KPSS 70 ile 50 Sözleşmeli Personel Alınacak

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2022 personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre hem merkez hem de taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 2020 KPSS puan esasına dayalı olmak üzere sözlü sınav ile Anketör pozisyonunda 50 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlana başvuru yapacak adaylardan 657 sayılı DMK'nın 48. maddesinde yer alan şartları taşımak, lisans eğitimi veren fakültelerin İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, İktisat, Ekonometri, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun olmak, 2020 KPSS'den en az 70 puan almış olmak şartlarını taşımaları isteniyor.

Genel şartların yanı sıra adaylardan 2022 yılının birinci günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak, tercihen Mesleki Yeterlilik Kurumu'ndan alınmış Anketörlük belgesi olmak şartları da isteniyor.

TÜİK 2022 Personel Alım İlanı Yayımlandı! KPSS 70 ile 50 Sözleşmeli Personel Alınacak

TÜİK PERSONEL ALIMI 2022 BAŞVURULARI BAŞLADI

TÜİK sözleşmeli personel alım ilanına başvuru için www.tuik.gov.tr adresi üzerinde bulunan İş Talep Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulacak. Başvuru formu istenilen diğer belgeler ile e Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresine şahsen ya da posta yoluyla gönderilerek yapılacak. Başvurular 1 Haziran-10 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN EVRAKLAR

*Diploma ya da mezuniyet belgesi

*KPSS sonuç belgesi

*Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

*1 adet vesikalık fotoğraf

*T.C. Kimlik numarası beyanı

*Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmadığını gösteren rapor

Başvuruların sona ermesinin ardından sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar TÜİK resmi sitesi üzerinden yayımlanacak.

SONRAKİ HABER