TÜBİTAK 2022 Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Türkiye’nin bilimsel faaliyetlerinin yönetildiği kuruluşlarından biri olan TÜBİTAK, yeni dönem personel alımı ilanını yayınladı. Kamu kurumlarında istihdam edilmek isteyenlere umut olan bu ilan sonucunda, toplamda 74 kişinin görevlendirileceği bildirildi. İşte TÜBİTAK 2022 personel alımı ilanının ayrıntıları…

TÜBİTAK 2022 Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı bir kuruluş olarak hizmet veren kurumlardan biri olan TÜBİTAK, yeni dönem personel alımı ilanını yayınlayarak çeşitli branşlarda personel istihdamı yapılacağını duyurdu.

TÜBİTAK 2022 Personel Alımı İlanı

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyenleri sevindiren personel alımı ilanı, kamu kuruluşlarından biri olan TÜBİTAK’tan geldi. Kurum, bugün itibari ile yayına girmiş olan ilanı aracılığı ile farklı kategorilerde araştırmacı olarak istihdam etmek üzere toplamda 74 kişinin kurum kadrosuna dahil edileceğini duyurdu.

TÜBİTAK 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

TÜBİTAK 2022 Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Yeni dönemde TÜBİTAK’ın personel alımı ilanı aracılığı ile devlet kurumu bünyesinde istihdam edilmek isteyen adaylar için ilan başvuru şartları yayınlandı. Söz konusu araştırmacı pozisyonu için başvuru yapmak isteyen adayların sağlamaları gereken ilan başvuru kriterleri şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • Affa uğramış dahi olsa TCK’da belirlenmiş olan yüz kızartıcı suçlardan birini işlememiş olmak
  • Mesleğin yapılmasına engel olabilecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • İlgili pozisyon için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmamak

TÜBİTAK 2022 Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları

2022 yılında TÜBİTAK projelerinde araştırmacı olarak yer alarak, devlet eli ile istihdam edilmek isteyen adayların başvuruları 4 Nisan tarihine kadar kabul edilecektir. Söz konusu aday başvuruları TÜBİTAK’ın resmi internet sitesi aracılığı ile iletilecektir. Elektronik ortam dışında yapılmış olan ilan başvuruları dikkate alınmayacak ve kabul edilmeyecektir.

TÜBİTAK’ın yeni dönem personel alımı ilanı ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak isteyen adaylar, kurumu 0312 210 13 10 numaralı telefonundan arayabilir, uzay.ik@tubitak.gov.tr adresine mail gönderebilir ya da TÜBİTAK Uzay Teknolojileri araştırma Enstitüsü adresine şahsen giderek ilgili sorularını yöneltebilirler.