TRT’den Uzun Süre Sonra Personel Alımı Başladı! KPSS Şartı Yok! İletişim Fakültesi Mezunları Dikkat!

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu, KPSS şartı aramasında kendi bünyesinde çalıştırmak için eleman alacağına yönelik duyuruda bulundu. Peki TRT iş ilanlarına başvurabilmek için şartlar ne olacak?

TRT’den Uzun Süre Sonra Personel Alımı Başladı! KPSS Şartı Yok! İletişim Fakültesi Mezunları Dikkat!

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu, KPSS şartı aramasında kendi bünyesinde çalıştırmak için eleman alacağına yönelik duyuruda bulundu. Peki TRT iş ilanlarına başvurabilmek için şartlar ne olacak? TRT iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir? İş başvuruları ne zaman başlıyor ve başvurular nereden nasıl yapılacak? Merak edenler için işte detaylar...

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu tarafından iş ilanına çıkılması binlerce İletişi Fakültesi mezununu meraklandırdı. Öyle ki kurum kendi bünyesinde çalıştırmak üzere personel alacağını açıkladı. Ayrıca başvuru yapmak isteyenler için ek olarak KPSS'ye girmiş olmak da gerekmiyor. İlanın ayrıntılarında ise hangi alanlarda ve kaç işçi alacağına yönelik bilgiler de çok daha net bir şekilde kendisini göstermektedir.

Kurgu Operatörü ve Mix Uzmanı Alınacak!

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu bünyesinde yer alan kadrolarda çalışmak isteyenlerin personel alımları devam ediyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde kadrosuna memur alım yapan çok fazla devlet kanalı bulunmuyor. Ankara'da bulunan Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu binasında çalıştırılmak üzere personel alımı yapılacağı duyurulduktan sonra da İletişim Fakültesi öğrencileri büyük bir heyecanla beklemeye başladı. Yayınlanan ilanda TRT tarafından yapılan personel alımlarında Kurgu Operatörü ve Mix Uzmanı işe alınacaktır.

Başvuru Şartları

Personel alımı için TRT'nin sunmuş olduğu bazı özel şartlar da bulunuyor. Buna göre Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun olmakla birlikte, ses tasarımı ve mix üzerine de en az 5 yıl boyunca tecrübe edinmiş olmak şart! Aynı zamanda kişilerin yoğun çalışma saatlerine ayak uydurması gerekirken, işin gereklerini yerine getirmek adına fiziksel, ruhsal veya akılsal olarak herhangi bir hastalığa sahip olmamak da şartlar arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra ilana başvuranların esnek çalışma saatlerine uyumlu olması, İzotope RX ses restorasyonu yazılımında da çok ileri seviyede bilgi sahibi olması ve ülkenin farklı alanlarındaki iklim koşulları, iç mekanlar, dış mekanlar ve de stüdyo ortamına uyum sağlanması da diğer önemli kriterler. Diğer bilgiler için TRT resmi sayfasında bulunan ilan metninin tamamını inceleyebilirsiniz.

SONRAKİ HABER