TOKİ Ağustos 2022 İstanbul, Ankara, İzmir ucuz taksitli konut satış başvuruları ne zaman başlayacak?

Türkiye'de artan döviz kuru ile birlikte enflasyon patlak verdi. Buna göre ise vatandaşların merakla beklediği ucuz TOKİ konut satışı için resmen geri sayım başladı. TOKİ Ağustos 2022 İstanbul, Ankara, İzmir ucuz taksitli konut satış başvuruları ne zaman başlayacak?

TOKİ Ağustos 2022 İstanbul, Ankara, İzmir ucuz taksitli konut satış başvuruları ne zaman başlayacak?

TOKİ Ağustos 2022 İstanbul, Ankara, İzmir ucuz taksitli konut satış başvuruları ne zaman başlayacak? Türkiye'de artan döviz kuru ile birlikte enflasyon patlak verdi. Buna göre ise vatandaşların merakla beklediği ucuz TOKİ konut satışı için resmen geri sayım başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılacak olan yeni ucuz konut satışları için ise detaylar bakan Murat Kurum tarafından paylaşılmıştı. Ağustos ayı içerisinde başlatılması beklenen TOKİ konut satışları için detaylar merakla araştırılmaya başlanırken İstanbul, Ankara, İzmir'de ise başvuruların ne zaman açılacağı büyük merak konusu oldu. İşte detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında yer alıyor.

TOKİ UCUZ KONUT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TOKİ ucuz konut projesi adına başvurular için geri sayım resmen başladı. Buna göre ise ev sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaş için merakla beklenen ucuz konut başvuruları için ilk 24 il için açıklamalar yapıldı. Buna göre ise 24 ilde bin 151 konut satışa çıkıyor. Başvuruları 18 Temmuz 2022 tarihinde başlayan TOKİ başvurularının 4 Ağustos'ta sona ereceği söylenildi. TOKİ başvuruları için ise vatandaşlar Ziraat Bankası ve Halkbank'ın şubelerinin yolunu tutmaya başladı. İşte 2022 TOKİ başvuru şartları ve 2 +1, 3 + 1 konut fiyatları Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

2+1 ile 3+1 dairelerin satışa çıktığı konut fiyatları 163 bin TL'den taksitleri ise bin 442 TL'den başlayacağı ifade edildi. Satışların kuralı bir şekilde gerçekleştirileceği TOKİ konut başvurularında yüzde 10'dan başlayarak 25'li peşine kadar toplamda minimum 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile konut sahibi olunabilecek. Başvurular ise Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirilecek.

TOKİ İSTANBUL UCUZ KONUT SATIŞLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TOKİ'nin İstanbul'da başlayacak olan ucuz konut satışları için herhangi bir tarih verilmezken satışta bulunan bölgelerde ki satışlar için ise başvuruların başladığı iddia edildi. 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılacak ucuz konut satışları için ise bakanlıktan açıklama bekleniyor.

TOKİ ANKARA UCUZ KONUT SATIŞLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TOKİ'nin Ankara çevre bölgelerinde başlayacak olan ucuz konut satışları için de Bakanlık'tan bilgi beklenirken müjdelerin hafta içi duyurulması bekleniyor.

TOKİ İZMİR UCUZ KONUT SATIŞLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TOKİ İzmir ucuz konut satışları diğer bölgeler gibi eş zamanlı olarak tüm Türkiye genelinde başvuruları başlayacak.