TOGG deneme üretimi için geri sayım resmen başlatıldı: TOGG Sedan, Hatchback, SUV, MPV fiyatları ne kadar?

Türkiye'nin yerli arabası TOGG için resmen geri sayım başladı. Dün TOGG'un üretildiği fabrikadan gelen sosyal medya paylaşımı ile birlikte deneme üretimine geçildiği resmen açıklandı. TOGG deneme üretimi için geri sayım resmen başlatıldı: TOGG Sedan, Hatchback, SUV, MPV fiyatları ne kadar?

TOGG deneme üretimi için geri sayım resmen başlatıldı: TOGG Sedan, Hatchback, SUV, MPV fiyatları ne kadar?

TOGG deneme üretimi için geri sayım resmen başlatıldı: TOGG Sedan, Hatchback, SUV, MPV fiyatları ne kadar? Türkiye'nin yerli arabası TOGG için resmen geri sayım başladı. Dün TOGG'un üretildiği fabrikadan gelen sosyal medya paylaşımı ile birlikte deneme üretimine geçildiği resmen açıklandı. Milyonların merakla beklediği gelişmeler arasında yer alan TOGG ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya başladı. Buna göre ise fabrikadan gelen haberler doğrultusunda seri üretim için deneme kısmı başlatıldı. Geri sayım resmen başlarken TOGG fiyatları ise şimdiden merak konusu oldu.

TOGG sosyal medya hesabından duyurdu

TOGG deneme üretimi için geri sayım resmen başlatıldı: TOGG Sedan, Hatchback, SUV, MPV fiyatları ne kadar?

TOGG resmi Twitter hesabından deneme üretimleri için o gönderi paylaşıldı. İşte o ifadeler..

"Deneme üretimine geri sayım başladı. Şimdi Gemlik’te deneme üretimine hazırlık zamanı. İşte 2 yıl boyunca #YeniLigGemlik çalışmaları…"

Togg'un "Yeniliğe Yolculuk" hedefinin çekirdeği olan doğuştan sürdürülebilir Gemlik tesisinde, inşaatın başlamasından bu yana geçen 2 yılda planlar doğrultusunda deneme üretimi için geri sayım başladı. Gövde, boya ve montaj istasyonlarındaki parçalı provaların başarılı bir biçimde gerçekleştirildiği tesiste, deneme üretimi hazırlıkları sürüyor. 5 gr/m2’den az “uçucu organik bileşen” salımı ile Türkiye’deki yasal sınırın 9’da 1’i, Avrupa’daki yasal sınırın ise 7’de 1’i bir değerle Avrupa’nın en temizi olan boyahanede, ilk C-SUV gövdesinin boyası atıldı ve aynı gövdenin parça montajı, montaj tesisinde başarıyla tamamlandı. AR-GE Merkezi, Stil Tasarım Merkezi, Prototip Geliştirme ve Test Merkezi, Strateji ve Yönetim Merkezi ile Kullanıcı Deneyim Parkı birimlerini de barındıracak olan Gemlik tesisi, bu yılın son çeyreğinde seri üretime hazır olacak.

TOGG sedan, hatchback, suv, mpv model fiyatları ne kadar olacak?

Türkiye'de geçtiğimiz haftalarda motor gücü 160 kW'ı ve vergisiz fiyatı 700 bin TL'yi geçmeyen elektrikli araçlardan alınacak ÖTV oranı yüzde 10 olarak belirlenirken yapılan bu düzenleme sonrasında ise TOGG'un fiyatı belli oldu. Güncel vergi oranları ve matrah dilimleri dikkate alındığında Togg’un fiyatının 900 bin TL bandında olabileceği tahmin ediliyor.

İlk C-SUV satışa çıkacak: fiyatı 908 bin TL

ÖTV oranlarında yapılan düzenlemeler sonrasında TOGG'un satışa sunacağı ilk model olacağı açıklanan C-SUV ile ilgili fiyatta önemli puçları yer aldı. Araçta vergisiz fiyatın maksimum 700 bin TL olarak göze alındığı söylenirken bu fiyata eklenecek olan yüzde 10 ÖTV ve 18 KDV ile birlikte 908 bin TL gibi bir yeni fiyat beliriyor. Bu rakam da Togg CEO’su Gürcan Karakaş’ın sık sık vurguladığı “Mevcut içten yanmalı C-SUV’larla rekabetçi bir fiyat olacak” sözlerini doğruluyor.

SONRAKİ HABER