Ticaret Bakanlığı KPSS Şartı ile 100 Memur Alıyor! Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı yayımladığı ilan ile KPSS puan esasına dayalı olmak üzere 100 memur alımı yapacağını duyurdu. İlana başvurular ne zaman başlayacak? Haberimizde.

Ticaret Bakanlığı KPSS Şartı ile 100 Memur Alıyor! Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, İç Ticaret Grup Başkanlığı'na görevlendirilmek üzere 50, Gümrük Grup Başkanlığı'nda görevlendirilmek üzere 50, toplamda 100 Ticaret Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Personel alımları giriş sınavı esasına göre yapılacak.

GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI

*657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımak
*En az 4 yıllık eğitim veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu olmak
*2020 ve 2021 KPSS'den en az 80 ve üzerinde puan almış olmak

Ayrıca 35 yaşını doldurmamış olmak, Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya engel sağlık sorunu olmamak ve ilanın süresi içerisinde başvuru yapmış olmak da aranan şartlar arasında yer alıyor.

SINAV BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?
Belirtilen şartları taşıyan adaylar, 25 Nisan- 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden online olarak başvuru yapabilecek.

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?
Personel alım sınavı yazılı ve sözlü sınav olmak üzere 2 aşamada yapılacak. İç Ticaret Grup Başkanlığı alımı için yazılı sınav 25 Haziran- 26 Haziran 2022, Gümrük Grup Başkanlığı için de 2 Temmuz - 3 Temmuz 2022 tarihlerinde 4 ayrı oturumda Ankara'da yapılacak.

Giriş sınavını kazanan adayların isim listeleri, Ticaret Bakanlığı internet sitesi üzerinde ilan edilecek. Adaylar sınav sonuçlarını Kariyer Kapısı üzerinden de öğrenebilecekler. Ataması yapılan adaylar, verilen süre içerisinde göreve başlamazsa yedek listede yer alan adaylar arasından atama yapılacak.

Kamugundemi.com

SONRAKİ HABER