Ticaret Bakanlığı KPSS 70 Puan ile 524 Memur Personel Alıyor! İşte Detaylar

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile farklı illerde görevlendirilmek üzere 524 sözleşmeli memur personel alımı yapılacak. Alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartları haberimizde...

Ticaret Bakanlığı KPSS 70 Puan ile 524 Memur Personel Alıyor! İşte Detaylar

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile açıktan atama yoluyla sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu. Alınacak personellerden KPSS en az 70 puan şartı gerekiyor. Personel alımı muayene memuru, gümrük muhafaza memuru ve büro personeli pozisyonlarında yapılacak. İlana başvuru yapacak adaylar sadece 1 pozisyon için başvuru yapabilecek.

Ticaret Bakanlığı KPSS 70 Puan ile 524 Memur Personel Alıyor! İşte Detaylar

Alınacak personeller, Ankara, Ağrı, Ardahan, Antalya, Artvin, Bursa, Edirne, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kilis, Mardin, Mersin, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Yozgat ve Van'da görevlendirilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

* Alım yapılacak pozisyonlar için istenen yaş şartını taşıyor olmak

* Muayene memuru için 35 yaşını doldurmamış olmak

* Gümrük Muhafaza Memuru için 30 yaşını doldurmuş olmak

* Lisans eğitimi veren fakültelerden mezun olmak

* 2020 KPSS'den en az 70 puan almış olmak

* Gümrük Muhafaza Memuru için erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak

BAŞVURU SÜRECİ

Ticaret Bakanlığı personel alım ilanına başvurular, 15 Mart- 22 Mart 2022 tarihleri arasında Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden online olarak yapılacak. Sözlü sınav tarihi ve yeri Ticaret Bakanlığı resmi sitesinde yayımlanacak.

SONRAKİ HABER