THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat Oldu: Ahmet Bolat Kimdir?

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın istifası üzerine boş kalan kadroya Ahmet Bolat atandı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat Oldu: Ahmet Bolat Kimdir?

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı geçtiğimiz günlerde istifa etmişti. İlker Aycı'nın yerine yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat oldu.

Türk Hava Yolları'nda bugün yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından karar açıklandı.

Yatırım ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Bolat yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

AHMET BOLAT KİMDİR?

THY Havacılık Uzay Sanayii resmi sitesinde yer alan bilgilere göre;

"Prof. Dr. Ahmet Bolat İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1984’te A.B.D.’de Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını, 1988’de University of Michigan’da Endüstri ve Operasyonlar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Prof. Dr. Bolat 1959 Konya doğumludur.

Bolat iş hayatına 1981’de Yıldız Kalıp Şirketi’nde tasarım ve üretim mühendisi olarak başlamıştır. 1985 ve 1988 yılları arasında University of Michigan’da araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve yardımcı doçent görevlerinde bulunmuştur. 1988’den 2005’e kadar olan dönemde Riyad King Saud University’de yardımcı doçent, doçent ve profesör pozisyonlarında görev almıştır.

Yeni görevine atanana dek THY A.O’nda Yatırım Yönetimi, Uluslararası ilişkiler ve Anlaşmalar ile İnovasyon ve Projeler Başkanlıklarından sorumlu Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji Yardımcısı olarak çalışmıştır. Daha önce de Strateji Geliştirme, Filo Planlama, Yatırım Yönetimi ve Ar-Ge’den sorumlu Başkan olarak Ortaklığa 400’e yakın uçak satın alımı ile 150’ye yakın uçak kiralanmasının planlanması ve gerçekleştirilmesinde hizmet etmiştir."

SONRAKİ HABER