THY kokpit ekibine en az lise mezunu personel alımı yapacak

Türk Hava Yolları iş ilanı yayımlandı. THY şartlara uygun adaylar arasından kokpit ekibine personel alımları yapacak. THY iş ilanları ve başvuru işlemleri.

THY kokpit ekibine en az lise mezunu personel alımı yapacak

Türkiye'nin en önemli kurumlarının başında gelen Türk Hava Yolları personel alımları yapacak. THY Kariyer sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda personel alımlarının hangi kadrolarda olacağını, her bir kadro için farklı olan şartların neler olduğunu, adayların başvuruları nasıl yapacaklarını tek tek açıkladı.

TÜRK HAVA YOLLARI PERSONEL ALIMI YAPACAK

THY ilanında yer alan açık kadroların sayısı dört oldu. Tamamı kokpit ekibi pozisyonlarına yapılacak personel alımları kaptan pilot ve II. pilot pozisyonlarına olacak. İlana göre ilan edilen 4 açık kadro ve her açık kadro için ilan edilen şartlar şunlar.

Dört kadro için de başvurular T.C. vatandaşı olmak şartıyla yapılacak.

Adayların başvurularının kabul edilmesi için 01.01.1962 tarihinden sonra doğmuş olmaları gerek.

Tüm THY personel alımları en az lise mezunu olmak koşuluyla yapılacak.

THY ilana başvurularda uçuş kusuru veya uçuş disiplinsizliği nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak şartının da sağlanmasını istiyor.

Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak.

Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf olunması gerekiyor.

Ortaklığın göstereceği yeri ana üs olarak kabul edip orada ikamet etmek

Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak.

Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmamış olmak.

Yukarıda yer alan koşullar genel şartlardan oluşuyor. Adayların ilanlara başvurularının geçerli olması için mesleki tüm niteliklere haiz olmaları lazım. Bu özellikler THY Kariyer sayfasından ilan edildi.

THY PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Koşullara haiz olan mesleki özellikleri sağlayanlar THY Kariyer sayfasına erişim sağlayacaklar. Buradan ilanlar için hazırlanan kılavuzlar incelenecek. Ardından başvurular online şekilde yapılacak. Ön başvuruların ardından ise kurum ile esas görüşme gerçekleştirilecek.