THY 14 bin TL maaşla kadın erkek 1000 kabin memuru alacak! THY kabin memuru başvuru şartları 2022

Türk Hava Yolları tarafından gelen açıklamalar doğrultusunda daha önce kabin memuru alımı yapılacağı ifade edilmişti. Gündem yansıyan açıklamalara göre ise 1000 kabin memuru THY'de çalıştırılmak üzere istihdam edilecek. THY 14 bin TL maaşla kadın erkek 1000 kabin memuru alacak! THY kabin memuru başvuru şartları 2022

THY 14 bin TL maaşla kadın erkek 1000 kabin memuru alacak! THY kabin memuru başvuru şartları 2022

THY 14 bin TL maaşla kadın erkek 1000 kabin memuru alacak! THY kabin memuru başvuru şartları 2022 - Türk Hava Yolları tarafından gelen açıklamalar doğrultusunda daha önce kabin memuru alımı yapılacağı ifade edilmişti. Gündem yansıyan açıklamalara göre ise 1000 kabin memuru THY'de çalıştırılmak üzere istihdam edilecek. Türk Hava Yolları kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere en az lise mezunlarından gerçekleştirilecek olan ilan için geri sayım başladı. Adayların merakla beklediği açıklamaya dair detaylar netleşiyor. Türk Hava Yolları'nın başvuru şartlarına dair değişiklik yaptığı gündeme yansımıştı. Açıklama sonrasında ise alımlara dair detaylar merakla araştırılıyor.

THY KABİN MEMURU ALIM ŞARTLARI 2022

Türk Hava Yolları tarafından yayınlanan son ilana bakıldığında kabin memuru alımlarına dair başvuru şartları belli oldu.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Mavi kart sahipleri)
  • En az lise öğrenim mezuniyet şartı
  • İyi derece de İngilizce bilmek
  • Adli sicil kaydı bulunmamak
  • Daha önce THY AO veyahut farklı havacılık kuruluşlarında disiplin cezası veya sağlık sorunları nedeniyle ayrılmamış olması
  • 160 - 180 cm arasında boya sahip olmak. (Boy ve kg ölçümleri THY AO tarafından belirlenecek kurum/kuruluş tarafından yapılacak olup, ortaklık tarafından belirlenen oranlara uygun olmalı)
  • THY AO kabin memuru resmi üniforması giyildiğinde vücutta görünecek yerlerde dövme, piercing, yanık ve yara izi bulundurmamak

THY YAŞ ŞARTINI DEĞİŞTİRDİ

Türkiye Hava Yolları (TH) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat resmi sosyal medya kanalları üzerinden yaptığı açıklamada yaş şartının değiştiğini ifade etti.

"Umarım kabin memuru alımlarında yaş sınırı batan şirketler düşünüp değerlendirilir" yorumuna cevap verdi ve yaş şartının 39'a çıkarılacağını söyledi. Daha önce yaş şartı 30'du. Bu değişiklik ile birlikte binlerce kişiye başvuru hakkı geldi.

KABİN MEMURU ALIM İLANI YAYINLANMAYA HAZIRLANIYOR

Türk Hava Yolları kabin memuru alım ilanı için geri sayım başladı. Şartların değişeceğinin belli olmasının ardından herkesin gözü kulağı THY tarafına çevrildi. Bolat geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile birlikte pilot sayılarının 200'ü geçeceğini fakat istedikleri tipte bulmalarının zor olacağını paylaşmıştı. 1000 civarında kabine ve aynı rakamda da diğer bölümlere ayıracağız açıklamalarında bulunmuştu.