THY 10 Bin TL Maaş ile Bin Kabin Memuru Alıyor: Başvuru Süresi Uzatıldı!

Türk Hava Yolları (THY) geçtiğimiz günlerde en az lise mezunu bin kabin memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Yayımlanan yeni duyuru ile kabin memuru alım ilanına başvuruların süresinin uzatıldığı açıklandı.

THY 10 Bin TL Maaş ile Bin Kabin Memuru Alıyor: Başvuru Süresi Uzatıldı!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile bin kabin memurunun daha personel kadrosuna dahil edileceğini duyurmuştu. 1000 kabin memuru alımı başvurularında süre uzatıldı!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat kabin memuru alımını: "Türk Hava Yolları olarak pandemide önceliğimiz hiçbir çalışma arkadaşımızdan kopmadan ailemizi koruyarak bu dönemi atlatmaktı. Arkadaşlarımızın çabası ve fedakarlığının da katkısıyla ortaya koyduğumuz başarılı performans ile bu hedefimizi gerçekleştirdik. Şimdiyse daha yükseğe uçmaya hazırlanıyoruz.Bizi hedeflerimize taşıyacak ve misafirlerimizi gökyüzünde Türk misafirperverliği ile karşılayacak bin yeni kabin memuru istihdamı için süreç başlatıyoruz. Türk Hava Yolları ailesi büyümeye, bayrağımızı daha güçlü dalgalandırmaya devam edecek" sözleriyle duyurmuştu.

Haber

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI !

1000 kabin memuru alım ilanına başvurular, 11 Şubat 2022 Cuma günü sona erecekti. Türk Hava Yolları (THY) İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay başvuruların 14 Şubat 2022 Pazartesi gününe kadar uzatıldığını duyurdu. Çay açıklamasında: "Bu işe alacağımız arkadaşlarımızla alakalı standartlara 'kariyer.thy.com' internet adresinden ulaşabiliyor. Lise mezunu ve üstü arkadaşlarımız başvurabilir. Tabii ki belli standartlarda İngilizce bilgisi arıyoruz. O bakımdan İngilizce sınavlarından da geçmeleri gerekiyor. Süreçleri ve eğitimi tamamlayan arkadaşlarımız kısa zamanda uçuşa başlayacaklar. İşe başladıklarında aylık 10 bin TL'nin üzerinde ücret almış olacaklar. Bu kapsamda kadın arkadaşlarımızın başvurularını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA KİŞİYE BAŞVURU ŞANSI VERİLDİ

Çay başvuru süresinin uzatılmasına ilişkin: "Normalde başvurularımız bu cuma bitiyordu ancak pazartesiye kadar uzatıyoruz. Daha fazla arkadaşımız başvursun, daha fazla arkadaşımız şans bulsun diye önümüzdeki pazartesiye kadar başvurularımız uzatılmıştır." dedi.

Haber

MÜLAKATLAR YAPILACAK !

Başvuru sürecinin sona ermesinin ardından adaylar bazı sınavlar ve mülakatlardan geçecek. Genel Yetenek ve İngilizce'den mülakat yapılacak. Mülakatı geçen adaylar 2-3 ay gibi bir eğitim sürecine tabi olacaklar.

Türk Hava Yolları'nın resmi insan kaynakları sitesinde yayımlanan ilana, 1 Ocak 1992 – 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kadın adaylar başvuru yapabilecek. Bu yaş şartını taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuracak adaylarda aranan diğer şartlar şöyle:

T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)

01/01/1992 ile 31/12/2002 tarihleri arasında doğmuş olmak

En az lise mezunu olmak

İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)

Adli Sicil Kaydı ve/veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

Daha önce THY AO veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak

THY PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN.