TFF yeni uygulamasını tanıttı: bundan böyle artık statlarda maç öncesi ve devre arasında konserler verilecek!

Türkiye'de futbol camiasında sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Buna göre ise bu sezon sonu göreve başlayan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi gündeme dair açıklamalarda bulundu. TFF yeni uygulamasını tanıttı: bundan böyle artık statlarda maç öncesi ve devre arasında konserler verilecek!

TFF yeni uygulamasını tanıttı: bundan böyle artık statlarda maç öncesi ve devre arasında konserler verilecek!

TFF yeni uygulamasını tanıttı: bundan böyle artık statlarda maç öncesi ve devre arasında konserler verilecek! Türkiye'de futbol camiasında sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Buna göre ise bu sezon sonu göreve başlayan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi gündeme dair açıklamalarda bulundu. Stadyumlarda konserler yapılacağına dair gündeme sıcak gelişmeler düşerken gelen bilgilere göre ise bu uygulamanın yürürlüğe gireceği söylenildi. Bu uygulamanın her hafta bir karşılaşmada yapılacağı söylenirken stadyumlarda coşkunun artması hedefleniyor. İşte detaylar!

STADYUMLARDA KONSER COŞKUSU

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu konu ile ilgili Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında stadyum konserlerinin başlayacağını resmen duyurdu. TFF tarafından bugün yapılan açıklamada "TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından geçtiğimiz günlerde ilk kez gündeme getirilen ve tribünlere daha fazla sayıda kadınlar, gençler, çocuklar ve ailelerin gelmesi amacıyla hayata geçirilecek olan stadyum konserleri, Spor Toto Süper Lig’in ilk haftası ile başlayacak." denildi.

Açıklamada, projenin ilk kez İstanbulspor ile Trabzonspor arasında oynanacak mücadelede uygulamaya konulacağı açıklandı. TFF tarafından yapılan açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi.

"Maçların festival ve şölen havasında geçmesini hedefleyen proje kapsamında, ilk olarak İstanbulspor ile Trabzonspor arasında Olimpiyat Stadı’nda 5 Ağustos Cuma akşamı 21.00'de oynanacak sezonun açılış maçında düzenlenecek konser etkinliğinde Madrigal Grubu sahne alacak. Son dönemin yükselen grupları arasında yer alan ve 'Seni Dert Etmeler' adlı teklisiyle dijital platformlarda en fazla dinlenen Türkçe şarkı rekorunu kıran rock grubu Madrigal’in konseri saat 20.30'da başlayacak. Grup devre arasında da tribündeki futbolseverlere müzik ziyafeti sunacak. Konserler dizisi, önümüzdeki haftalarda, Türk müziğinin önemli isimleri ile devam edecek."