TFF Spor Toto 1. Lig'de Play-Off sistemi değişti! Yeni 1. Lig play-off sistemi nasıl olacak?

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto 1. Lig'de play- off sisteminin değiştiğini duyurdu. Peki; yeni sistem nasıl, kaçıncı takımlar play- off sistemine katılacak? Detaylar haberin devamında...

TFF Spor Toto 1. Lig'de Play-Off sistemi değişti! Yeni 1. Lig play-off sistemi nasıl olacak?

Türkiye Futbol Federasyonu, yeni play off sistemini duyurdu. Yeni Başkan Büyükekşi'nin gelişi ile birlikte bazı dinamiklerde değişikliklere gidildi. Son olarak bugün gelen yeni bir açıklama ile TFF, Spor Toto 1. Lig play-off sisteminde değişikliğe gidildiği duyuruldu.

Spor Toto Süper Lig'e çıkmak, daha büyük ve zorlu bir küme içerisinde mücadele etmek isteyen kulüplerin mücadele verdiği TFF Spor Toto 1. Lig'in play-off sisteminde değişikliğe gidileceği duyuruldu.

Yeni sistem ile birlikte 7 takımlı play-off mücadeleri 1. Lig izleyicileri için oynanacak. Peki; yeni sistemde neler oldu, TFF Spor Toto 1. Lig play-off turunda neler değişti? Detaylar haberin devamında, Kamu Gündemi'nde...

TFF tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda, 2022-2023 sezonundan itibaren Spor Toto 1. Lig'de Play-Off Sisteminin değiştirilmesine karar verdi.

Sezon sonunda ligi ilk iki sırada bitiren takımların doğrudan Spor Toto Süper Lig'e yükseleceği Spor Toto 1. Lig'de Play-Off Sistemi şu şekilde uygulanacak:

- Ligi 3, 4, 5, 6 ve 7. sırada bitiren takımlar Play-Off müsabakalarına katılma hakkı kazanır.

- Ligi 3. sırada bitiren takım doğrudan Play-Off Finaline yükselir.

- Ligi 4. sırada bitiren takım ile 7. sırada bitiren takım, 5. sırada bitiren takım ile ise 6. sırada bitiren takım eşleşir. Müsabakalar, 4. ve 5. takımların sahasında tek maç eleme usulüne göre oynanır.

- Bu müsabakaları kazanan takımlar, ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde, çift maç eleme usulüne göre karşılaşırlar ve bu müsabakalar sonucunda kazanan takım ikinci finalist olarak Play-Off Finaline yükselir.

- Play-Off Finali tarafsız sahada tek maç eleme usulünü göre oynanır. Kazanan takım Spor Toto Süper Lig'e yükselecek 3. takım olur."

TFF Spor Toto 1. Lig'de Play-Off sistemi değişti! Yeni 1. Lig play-off sistemi nasıl olacak? - Resim : 1