TESK Başkanı açıkladı: Mağduriyetin ortadan kalkması için taksimetre güncelleme bedeli düşürülmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken taksimetrelerde bulunan güncelleme bedellerinin düşürülerek mağduriyetin ortadan kaldırılması konusunda açıklama yaptı.

TESK Başkanı açıkladı: Mağduriyetin ortadan kalkması için taksimetre güncelleme bedeli düşürülmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken sosyal medya hesabından bu sabah yaptığı paylaşım ile birlikte akaryakıta gelen zamlar ile birlikte taksicilerin yılda 3-4 kez taksimetre güncellemesi yaptığını açıkladı. Bu hizmet bedelinin düşürülmesi gerektiğini açıklayan Palandöken taksimetre ayarlama yetkisinin yetkili kurumlara verilmesi gerektiğini açıkladı.

HİZMET BEDELİ DÜŞÜRÜLMELİ

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Palandöken yılda en az 3-4 kez yapılan bu güncellemenin maliyetinin 750 TL ile 1500 TL arasında değişerek oldukça yüksek olduğunu dile getirdi. Bendevi Palandöken'in açıklamaları şu şekildeydi;

"Akaryakıta gelen zamlarla birlikte taksici esnafımız tarife ücretlerinde değişikliğe giderek taksimetrelerini yılda en az üç-dört kez güncellemek zorunda kalıyor. Yetkili servisler tarafından yapılan bu güncelleme işlemlerinin bedeli 750 TL ile 1500 TL arasında değişiyor."

TESK Başkanı açıkladı: Mağduriyetin ortadan kalkması için taksimetre güncelleme bedeli düşürülmeli

GÜNCELLEME BEDELİ DÜŞÜRÜLMELİ

Taksicilerin oldukça sıkıntıya girdikleri bu süreç nedeniyle hem zahmetli hem de maddi açıdan taksicileri zorlayan bu hizmet bedelinin güncelleme ücretinin düşürmesi gerektiği konusunda Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken şu açıklamalarda bulundu;

"Bu yüksek bedel taksici esnafımızı zorladığı gibi hem zaman kaybı hem de yetkili servisler önünde uzun kuyruklar oluşturarak adeta çile oluyor. Taksici esnafının mağdur olmaması için taksimetre güncelleme bedeli mutlaka düşürülmeli."