Teknoloji Devi Ünlü Altcoin ile Ortaklığını Resmen Duyurdu! Solana (SOL) Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Son dönemin popüler kripto parası Solana (SOL), dünyanın önde gelen internet tarayıcısı Opera ile anlaşmaya vardı. Piyasalarda Solana (SOL) rüzgarı devam ediyor…

Teknoloji Devi Ünlü Altcoin ile Ortaklığını Resmen Duyurdu! Solana (SOL) Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Dünyanın önde gelen teknoloji ve web firmalarından Opera Software, geçtiğimiz Cuma günü hafta kapanışı öncesinde piyasaları hareketlendiren bir haberi duyurdu. Firmanın ünlü internet tarayıcısı Opera’ya Solana dijital cüzdan desteğinin getirileceğinin açıklanmasının ardından piyasalarda Solana (SOL) hareketlenmeleri dikkat çekti. Öte yandan yakın zamanda firmanın güçlü rakibi Brave’den de benzer bir açıklama yapılmıştı.

Web 3.0 sıfır dönüşümü için hazır olduğuna dair mesajları ile gündeme gelen Opera, blok zincir teknolojisinin internet ile iç içe girdiği dönemde dikkat çekici bir adım attı. Solana (SOL) kullanımını destekleyeceği açıklamasında bulunan firma, internet taratıcılarının kripto paralar ile kurdukları anlaşmalara bir yenisi daha eklemiş oldu.

Opera’ya Solana (SOL) Desteği Geliyor

10 Aralık Cuma günü Opera’nın resmi Twitter adresi üzerinden yapılan duyuruda, Opera’nın Solana ile güçlerini birleştirdiği ifade edildi. Opera Android kullanıcılarının ekosistem içindeki düşük maliyet ve hızlı işlemlerinin dışında Solana DApp için sorunsuz erişim imkanı sunacağı belirtildi. 2022 yılının ilk çeyreğinde Opera üzerinden Solana’ya erişim sağlanacağı açıklandı.

Rakiplerinin yanı sıra Opera kripto para üretmek yerine daha akılcı bir yöntemle tarayıcılarını web 3.0 için entegre etme yolunu tercih ediyor. Öte yandan DApps desteği, yerel kripto para cüzdanları ve blok zincirin benimsenmesine ilişkin diğer özellikleri desteklemeye devam ediyor.

Solana (SOL) Coin Kaç Dolar?

Cuma günü Opera ile Solana arasında yapılan anlaşmanın duyurulmasının ardında piyasalarda nispeten hareketlilik yaşayan Solana (SOL) Coin, 170 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Genel itibariyle tüm kripto paralarda belirsiz bir hava görülmeye devam ediyor.

Son dönemim popüler kripto varlıklarından Solana (SOL), kısa sürede yatırımcıların ilgi odağı olmayı başarmıştı. Solana (SOL) dışında diğer birçok coinin fiyatlarında da hafta sonu itibariyle dalgalanmalar devam diyor. Piyasa değeriyle dikkat çeken Bitcoin ve Ethereum’da da belirsizliğin görülmesi şuan için kripto para piyasalarında risk faktörlerini artırmış durumda. Ancak Opera gibi dünya devi firmaların yaptıkları anlaşmalar piyasalara olumlu katkı sağlıyor.