Taşıt Kredilerinde Yeni Dönem! Düşük Faiz Uygun Ödeme Seçenekleri Devam Ediyor! Alternatif Bank Taşı Kredisi Fırsatları

Otomobil fiyatlarının artmasının ardından banka kredileri de önem kazandı. İşte Alternatif Bank'ın en uygun taşıt kredisi oranları…

Taşıt Kredilerinde Yeni Dönem! Düşük Faiz Uygun Ödeme Seçenekleri Devam Ediyor! Alternatif Bank Taşı Kredisi Fırsatları

Sıfır km ve ikinci el otomobil satışlarında artan fiyatlar nedeniyle zorluk yaşanmaya devam ediyor. Satılan araçların yerine yenisinin eklenemediği ifade ediliyor. Öte yandan 200 bin TL’nin altında sıfır araç kalmamasının ardından 2. el piyasalarda da hareketlilik tüm sürüyor.

Artan fiyatlara rağmen otomobil hayallerini ertelemek istemeyenler için Alternatif Bank tarafından yüzde 1,80’den başlayan faiz oranları ile uygun taşıt kredisi fırsatları sunuluyor. Hızlı başvuru ve onay sürecinin ardından kredi kullanımına izin verecek banka, birçok farklı marka ve model için 48 aya varan vade imkanları ile kredi sunmaya devam ediyor.

Alternatif Bank Kredi Hesaplama

Alternatif Bank’ın avantajlı taşıt kredisi fırsatından yararlanmak isteyenler için cazip ödeme koşulları ve düşük faiz fırsatları uygulanmaktadır. Talep edilecek kredi miktarına ve vade sayısına göre ödeme seçenekleri de değişiklik göstermektedir. En uygun taşıt kredisi faizlerinden yararlanmak için yeni yıldan önce vatandaşların kredi başvurularını yapmaları tavsiye edilmektedir.

2022 Ocak ayından itibaren vergiler ve harçlar dahil birçok kalemde ücret artışları yaşanacağı için uygun oranlardan kredilere başvuru yapılması tavsiye ediliyor. Yüzde 1,80’den başlayan faiz oranları ve 48 ay vade seçenekleri ile araç değerinin yüzde 70’ine kadar kredi tahsis edilmektedir. Ayrıca uygun ödeme seçenekleri ve ödeme planı da banka tarafından oluşturulacaktır.

Otomobil Fiyatları Artmaya Devam Ediyor

Türkiye’de artan kur ve enflasyonun en çok etkilediği alanlardan biri otomobil piyasaları oldu. Sıfır ve ikinci el araçlarda yaşanan ani fiyat artışları birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Öte yandan stokçuluk faaliyetlerinin de başlaması fırsatçıları gündeme getirdi. Son 15 gün içinde yaşana kur krizi nedeniyle otomobil fiyatları 30 bin TL ile 150 bin TL arasında artış gösterdi.

Sadece sıfır araçlar değil aynı zamanda ikinci el piyasalarda da ciddi fiyat artışlarının yaşanıyor olması bu dönemde araç sahibi olmak isteyenlerin hayallerini ertelemesine neden oluyor. Alternatif Bank başta olmak üzere birçok banka ve finans kurumunun taşıt kredilerine ilgi ise bir hayli yoğun.