Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan indirim haberi geldi: Kuzu eti fiyatlarında yüzde 25 indirim

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan indirim açıklaması geldi. Kurum tarafından yapılan açıklamada kuzu eti fiyatlarına yüzde 25 oranında indirim yapılacağı bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan indirim haberi geldi: Kuzu eti fiyatlarında yüzde 25 indirim

Kurban Bayramı sonrasında fiyatlarında büyük ölçekli bir düşüş yaşanması beklenen etin kilogram fiyatında yaşanan artış vatandaşları şaşırtmıştı. Kırmızı et fiyatlarında düşüş yaşanması beklenirken gelen 10 TL tutarındaki zam gerek kasapları gerekse vatandaşları şaşırtmıştı.

Maliyetinin üzerinde çok az bir kar farkı ile satılan kırmızı etin kilogram fiyatı ile ilgili bir düşüş yaşanmasını bekleyen vatandaşlar için bir son dakika açıklaması Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından geldi. Vahit Kirişçi yaptığı açıklamada Et ve Süt Kurumu tarafından alınan bir kararla kuzu eti fiyatlarında indirim uygulanacağını bildirdi. Bakan Kirişçi'nin açıklamasında yer alan ifadelere göre kuzu eti fiyatlarında yüzde 25 oranında indirime gidileceği bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan indirim haberi geldi: Kuzu eti fiyatlarında yüzde 25 indirim

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan indirim açıklaması geldi. Bakan Kirişçi tarafından yapılan açıklamada kuzu eti fiyatlarına yüzde 25 oranında indirim yapılacağı bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapılan açıklamada "Et ve Süt Kurumu olarak kuzu eti fiyatıyla ilgili yüzde 25'lik bir indirim yapacağız" ifadelerini kullandı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'nin açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde;

"Et ve Süt Kurumu (ESK), üreticiden koyun kuzu alımlarını arttırarak fiyatlarda istikrarı korumayı hedefliyor. ESK, kuzu etinde dönemsel arz fazlalığından kaynaklanan fiyat dengesizliklerinin önüne geçmek amacıyla yerli üreticiden aldığı küçükbaş hayvanı bir taraftan tüketiciye indirimli fiyata ulaştırırken diğer yandan kuzu karkas olarak ihraç ederek üreticinin emeğine sahip çıkmayı hedefliyor. İhracat canlı olarak değil karkas olarak gerçekleştirilecek. Kuzu karkas ihracatı ile küçükbaş eti yan ürünleri olan deri, sakatat ve hayvansal yağlar ülke ekonomisine kazandırılmış olacak."

Detaylar geliyor...