Tarım ve Orman Bakanlığı Güncel Kamu Personel Alım İlanını Yayınladı

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli kadrolarda istihdam edilmek üzere bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu…

Tarım ve Orman Bakanlığı Güncel Kamu Personel Alım İlanını Yayınladı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı duyuruldu. 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgili maddeleri dikkate alınarak yapılacak alımlar kapsamında 7 kişinin bilişim personeli kadrosunda istihdam edilmesi hedefleniyor.

Sözleşmeli personel alımına daire şartları sağlayan ve alım yapılması hedeflenen ilgili kadrolar için gereken özel şartları sağlayan adayların başvuru yapmaları mümkündür. Bu şartların dışında genel başvuru şartları da aranabilir. Söz konusu sözleşmeli kadrolar için başvuru yapan adaylara atanmaları halinde aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katına kadar maaş ödemesi yapılabilecektir.

Tarım ve Orman Bakanlığı Hangi Kadrolarda Alım Yapacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sözleşmeli bilişim personeli kadrosunda toplamda 7 personel alımı gerçekleştirilecek. Adayların söz konusu ilana başvuru yapmaları için uzmanlığını gösterir belgelere sahip olması gerekmektedir. Her bir kadro için farklı şartlar aranmaktadır. İlgili meslek grubuna göre özel şartları sağlayan tüm adaylar Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanına başvurularını yapabilirler.

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak kadrolar ise kısaca şu şekildedir:

  • Yazılım Uzmanı (.net)
  • Yazılım Uzmanı (açık kaynak)
  • Veritabanı Uzmanı
  • Ağ ve Güvenlik Uzmanı
  • Sistem Uzmanı

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ilgili maddesince belirlenmiş genel şartları taşıyan ve alım yapılacak kadrolara ilişkin belirlenmiş mesleki özel şartları sağlayan tüm adayların kolayca başvuru yapmaları sağlanacak.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

14 Aralık 2021 tarihinde başlayan başvurular 28 Aralık 2021 tarihinde sona erecektir. Adayların 14 – 28 Aralık 2021 tarihleri arasından başvurularını yaparak ilgili kadrolar için başvuru onayı alması gerekmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı ilgili kadrolara başvuru yapacak adaylar e – Devlet üzerinden kimlik bilgileri ile rahatlıkla başvuru yapabilecekler. Kariyer Kapısı üzerinden Tarım ve Orman Bakanlığı sayfasına erişim sağlayarak başvurular elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilebilir.

2020 – 2021 yıllarında yapılan KPSS ilgili puan türünün yüzde 70’i ve son beş yıl içinde alınmış YDS ve denkliği kabul edilen sınavın ise yüzde 30’u dikkate alınarak başvuru yapan adayların sıralaması yapılacaktır.