Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'ye Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İstifa Mesajı! Tarım Bakanı Kirişçi Neler Söyledi? Venezuela'da Konuştukları Gündem Oldu!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'ye Venezuela'da söylediği sözler sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ''istifa'' çağrısı içeren paylaşım geldi. Kemal Kılıçdaroğlu neler söyledi? Vahir Kirişçi Venezuela'da neler söyledi? İşte detaylar...

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'ye Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İstifa Mesajı! Tarım Bakanı Kirişçi Neler Söyledi? Venezuela'da Konuştukları Gündem Oldu!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarımsal toprak ve iklim koşullarını değerlendirmek amacıyla gittiği Venezuela'da söyledikleri gündem oldu. Twitter hesabı üzerinden Vahit Kirişçi'nin Venezuela'da söylediklerini eleştiren bir yazı yayınlayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun o sözleri gündeme damga vurdu.

Tarımsal toprak ve iklim koşullarını değerlendirmek için Venezuela'ya giden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi Twitter gündemine geldi. Venezuelada incelemelerin yapıldığı sırada Venezuela Halkın Gücü Üretken Tarım ve Araziler Bakanı Wilmar Castro Soteldo'yla görüşen Vahit Kirişçi'nin o görüşme sırasında dile getirdiği cümleler olay oldu.

Vahit Kirişçi Ne Söyledi?

Venezuela'daki incelemek sırasında Venezuela Halkın Gücü Üretken Tarım ve Araziler Bakanı Wilmar Castro Soteldo'ya ''Siz bu merayla hayvancılıkta dünyada bir numara olmalısınız. Biz hayvancılık yapıyoruz; hayvanlarımıza sanki pizzacıdan pizza, burgerciden burger ısmarlar gibi dışarıdan yem alıp, öyle yediriyoruz. Burada her şey hazır. Bunu inşallah başaracağız'' dedi.

Bu sözleriyle gündeme gelen Vahit Kirişçi'nin o sözlerini eleştiren isimlerden birisi de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Twitter hesabından Vahit Kirişçi'nin o sözlerini eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu neler söyledi?

Vahit Kirişçi Venezuela Tartışması

Hafta başında Venezuela'da ki görüşmesini gerçekleştiren Vahit Krişiçi Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun ziyaretinin ardından Türkiye'nin Venezuela'da 400 bin hektar tarımsal alanda yatırım yapacağı açıklamaları gündeme gelmişti. Bu konu tartışmalara neden olurken Vahit Kirişçi'nin söylediği sözlere bir yanıt da Kemal Kılıçdaroğlu'ndan oldu.

Venezuela'da soya ve hayvan çiftliklerini dolanan, bu incelemelerden fotoğraf kareleri çektiren Vahit Kirişçi'nin o sözlerine karşılık Kemal Kılıçdaroğlu '' Biz hayvanlarımıza sanki pizzacıdan pizza, burgerciden burger ısmarlar gibi dışarıdan yem alıp, öyle yediriyoruz.'' demiş sarayın bakanı. Kendisini yabancılara şikayet eden bir bakan var. Öyle bir atanmışlar hükümeti yarattı ki Erdoğan, ne ar kaldı ne devlet namusu. Hemen istifa hemen!'' dedi.

SONRAKİ HABER