Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 407 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayınlandı

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere 407 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. İşte başvuru şartları ve detaylar…

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 407 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayınlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatlarından görevlendirilmek üzere çok sayıda personel alımı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Toplamda 407 kişinin alınacağı kadrolara ilişkin şartlar açıklandı.

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere büro personelinden teknikere kadar birçok kadroda alım gerçekleştirmeyi hedefliyor. İlgili ilana başvuru yapacak adayların ilan metninde belirlenen şartları taşıması gerekmektedir. Kadrolar için belirlenmiş özel ve genel şartları sağlayan adaylar başvurularını yapabilecekler.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4’üncü maddesine göre istihdam edilecek, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarına EK ilgili maddelerine göre, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak 407 personel istihdam edilmesi hedefleniyor. Merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere alınacak personellerin her bir kadro için aranan özel şartları sağlaması da istenecektir.

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafından 302’si sözleşmeli tekniker, 5 adet büro personeli, 100’ü de koruma ve güvenlik personeli olmak üzere 407 kişinin alınması hedefleniyor. Buna göre alım yapılacak kadrolar kısaca şu şekildedir:

  • Büro Personeli
  • Tekniker
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi

Başvuru Şartları Nelerdir?

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personel alım ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, ilan metninde yer alan genel şartları ve ilgili kadro için belirlenmiş özel şartları sağlaması gerekmektedir. Buna göre aranan genel şartlar:

657 sayılı Devlet Memurları Kanını 48’inci maddesi ilgili kısımda yer alan şartları taşımak.

  • Başvuru yapılacak unvan ile herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda çalışmıyor olmak.
  • 2020 KPSS (B) grubu P93 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak.
  • Özel şartları sağlamak.

Başvuru Tarihleri

29 Aralık 2021 tarihi itibariyle başvurular başlayıp 07 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek başvurular için vatandaşlar e – Devlet üzerinden Kariyer Kapısı aracılığıyla başvurularını yapabileceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.