Suriyeli Mehmetçik dedi, gündemin zirvesine oturdu! Selman Öğüt kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Son dakikalarda Twitter'a giriş yapan çok sayıda kullanıcı Suriyeli Mehmetçik tabiri ile karşı karşıya kaldı. Bu tabiri kullanan Selman Öğüt'ün ise kim olduğu merak ediliyor. Peki; Selman Öğüt kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Suriyeli Mehmetçik dedi, gündemin zirvesine oturdu! Selman Öğüt kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Son dakikalarda oldukça hareketli bir gündeme sahip olan Twitter'a giriş yapan çok sayıda kullanıcı "Suriyeli Mehmetçik" tanımı ile karşı karşıya kaldı. Gündem kısmında üst sıralarda yer alan "Suriyeli Mehmetçik" tanımını kullanan kişinin ise Selman Öğüt isimli şahıs olduğu öğrenildi.

Twitter hesabından yapığı paylaşımlarda "Suriyeli Mehmetçik" tanımını kullanan Selman Öğüt isimli kişinin yaptığı paylaşımlar, ne iş yaptığı ve kaç yaşında olduğu gibi detay bilgiler merak konusu oldu. Tüm bu soruların cevabı Kamu Gündemi'nde...

Selman Öğüt Kimdir?

Suriyeli Mehmetçik dedi, gündemin zirvesine oturdu! Selman Öğüt kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? - Resim : 1

1984 yılında Mekke'de dünyaya gelen Selman Öğüt lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi'nde tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Hukuk Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini de tamamlayan Öğüt, aynı okulun Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bölümü'nde de doktora programına katılmıştır. Bu okulda araştırma görevlisi olarak da çalışan Selman Öğüt kesin olmamakla birlikte Tokat'lıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Anasaya Uzlaşma Komisyonu'nda 2013 yılında görev yapmış olan Selman Öğüt, İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Selman Öğüt'ten "Suriyeli Mehmetçik" Paylaşımı

Hukuk insanı olarak hayatına devam eden Selman Öğüt 21 Temmuz 2022 tarihinde yaptığı Twitter paylaşımları ile son dakikalarda gündeme geldi ve Twitter'da en çok konuşulanlar arasına girdi.

Suriyeli Mehmetçik dedi, gündemin zirvesine oturdu! Selman Öğüt kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? - Resim : 2

Son dakikalarda en çok konuşulanlardan olan Tweet dizisi şu şekilde;

  • 17 yaşında gariban bir Suriyeli çocuğu birkaç faşiste hırpalatarak çarpıtılan algıyı düzeltemezsiniz! Suriyeli Mehmetçiklerden bahsedin. Sadece Fırat Kalkanında 600 Suriyeli Mehmetçik Türkiye için şehit düştü! Pandemiyle mücadelede hayatını kaybeden Suriyeli doktorları anlatın!
  • Pandemide gönüllü olarak çalışmak isteyen 400 Suriyeli doktordan bahsedin. Esed zulmünden kaçarak sermayesini Türkiye'ye getirmiş ve iş kurarak yüzlerce vatandaşımıza istihdam imkanı sağlayan müteşebbis ve çalışkan iş adamları olan Suriyelileri de anlatın!
  • LGS 2021'de tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olan Suriyeli öğrenciyi de anlatın. Film çekin, belgesel yapın, şarkı şiir yazın. Bir zamanlar Kürt kardeşlerimize yapılan zulmün aynısının yapılmasına izin vermeyin.
  • Ve unutmayın: Karşınızda iç karışıklık çıkarmaya çalışan çok profesyonel ekipler var. Halkın sinir uçlarıyla oynuyor ve başarılı oluyorlar. 90'larda faşistler "en iyi kürt ö*ü kürt" derdi. Şimdi Suriyeliler için aynı söylemler piyasada. Çünkü çok profesyonel ve kurumsallar.
  • Irkçılık uluslararası ağları olan küresel bir sorundur. Ve her geçen gün etkisini daha fazla arttırmaktadır. Türkiyedeki ırkçıların da uluslararası ağları olduğunu ve özel plan ve projelerle hareket ettiklerini unutmayın. Yalan, dezenformasyon ve iftirada çok başarılıdırlar.