Starbucks'ta bedava kahve içmek ister misiniz? O uygulamayı indirenler tall boy 1 adet kahve kazanıyor!

Dünyanın en büyük kahve zincirlerinden birisi olan Starbucks'ta vatandaşlar bedava kahve içmenin yollarını arıyor. Starbucks'ta bedava kahve içmek ister misiniz? O uygulamayı indirenler tall boy 1 adet kahve kazanıyor!

Starbucks'ta bedava kahve içmek ister misiniz? O uygulamayı indirenler tall boy 1 adet kahve kazanıyor!

Starbucks'ta bedava kahve içmek ister misiniz? O uygulamayı indirenler tall boy 1 adet kahve kazanıyor! Dünyanın en büyük kahve zincirlerinden birisi olan Starbucks'ta vatandaşlar bedava kahve içmenin yollarını arıyor. Starbucks kahvelerine gelen üst üste zam haberleri sonrasında ürünlerine zam yapan Türkiye müdürlüğü yeni kahve fiyatlarını paylaşmıştı. Buna göre ise kahve fiyatları cep yakmaya devam ederken vatandaşlar bedava kahve nasıl içebileceğini sorgulamaya başladı. Buna göre ise detaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Starbucks uygulamasının içerisinde yer alan puantaj sistemlerine göre alınan kahve başına, uygulama sahiplerine ek puan yüklenmekte. Bu sayede Starbucks üzerinden bedava kahve kazanabilmek için puan biriktirmiş oluyorsunuz. Baraj geçilmesinin ardından puanların da birikmesi ile birlikte uygulama sahibi dilerse ikram kahve alarak içebiliyor. Ödeme yöntemi olarak ise kullanıcılar QR kod sistemini kullanıyor.

Starbucks dünyaca ünlü kahve zincirleri olarak bilinirken geliştirdiği bu sistemler ile birlikte de adeta sadakat programını genişletiyor. Türkiye'de 16 ila 24 yaş arasında gençlerin sık kullandığı yöntemler olan bu uygulamada ikram kahvelerin alınabilmesi adına uygulama üzerinden kahve almak gerekiyor. Normal alınan kahvelerde de bu indirimlerin geçerli olabileceği söylenen haberler arasında ki yerini koruyor.

Starbucks uygulamasında bu sistemin yaratılmasının asıl sebebi müşteri sadakatini arttırmak. Kişiler burada ücretsiz kahve kazanabilmek adına puan yarışına giriyor. Bu da 15. kahvesini içene kadar ki süreçte daha da fazla kahve alarak ücretsiz kahve almayı zorlamaktan geçiyor. Hatta kampanyalı bir ürün aldığınızda bile şirketin size ikram kahve vermesi çok büyük bir ihtimaldir. Starbucks kahvesini sürekli tercih eden kişileri şirket unutmuyor ve sürekli olarak ikram kahve kodu gönderebiliyor. Arada bir kahve içen kişiler için ise uygulama içerisinde puantaj sistemi mevcut. Örneğin; aldığınız 4 kahve sonunda 5. Kahveniz ücretsiz olabiliyor. Starbucks’tan bedava kahve içebilmek için markanın resmi uygulamasını indirmeniz ve kullanmanız yeterli olacaktır.

Starbucks ücretsiz kahve nasıl alınır?

Starbucks'a giden müşteriler kasada Starbucks'ın mobil uygulaması ile ödeme yapmaktadır. Çoğu zaman uygulama üzerinden ödeme yaparak ilerleyen kişilere vatandaşlar baksa da neden bu uygulamanın kullanıldığına dair tüm detaylar yavaş yavaş belli oluyor. Buna göre ise Starbucks mobil uygulamasını kullanarak ödeme yapan kullanıcılar her 15 siparişinde 1 ücretsiz içecek hakkı kazanıyor. Starbucks fırsat ve kampanyalarını arttırarak bu sefer de mobil uygulamayı indirip, Starbucks Card özelliğini aktif eden kullanıcılara kartlarına ilk 50 TL online bakiye eklemeleri durumunda 1 ücretsiz kahve hediye ediyor. Küçük boy ücretsiz kahvenizi ödeme yapmanızın ardından kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kullanıcılar 50 TL'lik Starbucks Card bakiye yüklemesinde de bu bakiyeyi mağazalarda kullanabiliyor.