SSK Emeklilerinin Zamlı Maaş Ödemeleri Başladı! Bağ-Kur Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

SSK emeklilerinin ilk defa zamlı yatacak aylık ödemeleri 17 Ocak 2022 tarihi itibariyle başladı. Aylıklara zam ne kadar yansıyacak? Bağ-Kur emeklilerinin zamlı maaş ödemeleri ne zaman başlayacak?

SSK Emeklilerinin Zamlı Maaş Ödemeleri Başladı! Bağ-Kur Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Memur ve emeklilerin maaşlarına yapılan ek zam, memur maaşlarına yetişmemişti. SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise ilk maaşlarından itibaren zamlı ödemeyi alacak. SSK emeklileri için zamlı maaş ödemelerinin ilki 17 Ocak 2022 tarihinden itibaren yatırılmaya başlandı.

MAAŞ ÖDEMELERİ YÜZDE 25.47 ZAMLI YAPILACAK

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları, yüzde 25.74 zamlı olarak yapılacak. SSK emeklilerinin aylıkları 17 Ocak- 26 Ocak 2022 tarihleri arasında, Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları ise 25 Ocak-28 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak. En düşük maaş ödemesinin 2.500 TL'ye çıkarılması ise yasa çıkar çıkmaz uygulanacak.

Haber

2.500 LİRANIN ALTINDA KALANLARA FARK ÖDENECEK

Yapılan düzenlemenin uygulanmaya başlamasının ardından maaşları 2.500 TL'nin altında kalanlara 2500 TL'ye tamamlamak için aradaki fark ödenecek. En düşük emekli aylığı 2500 TL olarak ödenecek.

ÖDEMELER HAFTA SONU DA DEVAM EDECEK

Aylık ödeme günlerinde yapılan yeni düzenlemeye göre, emekli maaşlarının ödeme günü hafta sonuna ya da resmi tatile gelse bile aksamadan yatırılacak. Ödeme günü cumartesi olan cuma günü, pazar günü olanlar ise pazartesi günü maaş ödemesini alabilecek.

Haber

EŞİNDEN DOLAYI MAAŞ ALANLAR

Eşinden dolayı SSK veya Bağ-Kur'dan maaş alanlar yüzde 25,5 oranında zamlı alacak maaşlarını. Emekli Sandığı üzerinden alanlar ise yüzde 30,95 oranında zam alacak.