Sosyal medya estetik operasyonlarını da etkiledi! Uzmanlar uyardı: Çok takipçisi olan doktor iyi doktor demek değil!

Son dönemde daha da yaygın bir hal almaya başlayan estetik operasyonlarında ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Estetik yaptırmak isteyen vatandaşların sosyal medyada takipçi sayısı çok olan doktorlara daha fazla güvendiği ortaya çıktı. Uzmanlar uyarıyor...

Sosyal medya estetik operasyonlarını da etkiledi! Uzmanlar uyardı: Çok takipçisi olan doktor iyi doktor demek değil!

Son zamanlarda hem sosyal medyanın hem de estetik operasyonların vatandaşlar tarafından oldukça gündemde olmasının etkileri sağlıkta da görüldü. Sosyal medyada pek çok doktora ait olan hesaplar vatandaşlar tarafından da büyük bir ilgi çekti. İstenilen görünüme ulaşmak için tercih edilen estetik operasyonlarında doktor tercihleri de bu bağlamda sosyal medya üzerinden olmaya başladı.

SOSYAL MEDYA ESTETİĞE YÖNLENDİRDİ!

Pek çok vatandaş tarafından sık sık yapılan uyarıların başında sosyal medyada kullanılan filtreler geldi. Olduğu kişiden daha farklı bir kişiye dönüştüren bu filtreler aynı zamanda da kusurların örtülmesine neden oldu. Kusurları kapatmak için kullanılan filtreler sonucunda pek çok kişi filtrelerde gödükleri kişiler olmaya karar verdi.

Sosyal medyanın en kötü yüzlerinden biri olan bu görünümler sonucu kimi doktorlar hastaların "ben bu filtredeki halime ulaşmak istiyorum" ya da "filtredeki kişi olmak istiyorum" şeklindeki talepler ile başvuru yaptıkları öğrenildi. Kendi görünümünden memnun olan kişilerin sayısı azalmaya başladıkça da estetik yapan doktoların da sayısı bir o kadar arttı.

Sosyal medya estetik operasyonlarını da etkiledi! Uzmanlar uyardı: Çok takipçisi olan doktor iyi doktor demek değil!

SOSYAL MEDYADA ESTETİK DOKTORLARI

Özellikle Instagram'da kimi zaman keşfete düşen kimi zaman da reklamlarda denk gelen doktorlar hastaların önceki ve sonraki hallerini paylaşarak bir bakıma herkese yeni bir görünüm vaad etmeye başladı. Durum bu şekilde olunca da herkes bu kadar kolay bir şekilde yeni bir görünüme ulaşabildiklerini düşünmeye başladı.

Hem çok dikkatli ve profesyonel olunması gereken bir o kadar da maliyetli olan estetik operasyonlarında Instagram'da takipçi sayısı fazla olan doktorlara kullanıcılar güvenmeye başladı. Fakat bu konuda uzmanlardan uyarı yapıldı. Yüksek takipçisi olan her hesabın doğru olmadığı konusunda uyarı yapılırken sahte takipçi ile hesaplar açılabildiğini dile getirdi.

Bunu anlamanın ise en iyi yollarından biri beğeni ve yorum sayılarına bakmak iken, yine de sosyal medyada görülen her görsele ve her şahsa inanılmaması gerektiği konusunda defalarca uyarılar geldi. Estetik operasyonlarında doğru işler yapılmadıkça çok büyük sonuçlar elde edildiği gibi konu hakkında vatandaşlar uyarıldı.