Sosyal konut projesinin detayları belli oldu! TOKİ sosyal konut fiyatları...

Dün yapılan açıklama ile birlikte sosyal konut projesinin başlangıcı için önemli tarih verilmişti. Bu tarihin verilmesi ile birlikte pek çok vatandaş sosyal konut projesinin detaylarını merak etti. Peki sosyal konut projesinin detayları nelerdir?

Sosyal konut projesinin detayları belli oldu! TOKİ sosyal konut fiyatları...

Dün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte 81 ile yapılacak olan sosyal konut projelerinin terihi verilmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile birlikte pek çok vatandaş yakın zamanda başlayacak olan TOKİ konutları hakkında pek çok detayı merak etmeye başladı. Peki TOKİ konutlar hakkında neler biliniyor?

BAKAN KURUM AÇIKLADI!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum tarafından yapılan açıklama ile birlikte konut projesi hakkında merak edilen tüm detayların Ağustos ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte açıklanacağı aktardı. Bu açıklamanın ardından ise pek çok vatandaş konut hakkında merak edilen tüm detayları araştırmaya başladı.

Sosyal konut projesinin detayları belli oldu! TOKİ sosyal konut fiyatları...

HAZİNE ARAZİLERİ BELİRLENDİ!

Henüz detaylı bir açıklama gelmese bile arazilere yapılacak olan konut yapımları hakkındaki detaylar belli oldu. Özellikle kira fiyatlarının son derece yüksek olduğu şehirlerde yapılacak olan bu konutların hazine arazilerine de yapılacağı açıklandı.

Vatandaşların ihtiyaçlarına göre belirlenecek olan bu konutların yapım çalışmalarının başlaması ile birlikte talep ve ihtiyaca göre ortaya çıkması bekleniyor. Projenin gelişme sürecinde ise proje hazırlandıktan sonra ruhsatı alınıp ev yapılacaktır. Peki bu evlerin ödemesi nasıl olacak?

FİYATLAR BELİRLENDİ!

Daha çok dar gelirli ailelerin de ev sahibi olabilmesi için geliştirilen bu projede vatandaşlara kolay bir şekilde ödeme imkanı sunulacağı öğrenildi. 180 aya varan vade ile birlikte vatandaşlara uzun süreçte ödeme imkanı kolaylığı sağlanmaktadır. Fiyatlar hakkında henüz net bir açıklama yapılmasa da yalnızca %10 peşinat istenmesi pek çok vatandaşın bütcesi için son derece ekonomik oldu. Net fiyatlar ve diğer tüm detaylar ise Ağustos ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.