Son Dakika: Ziraat Bankası çöktü mü, pos sistemi neden çalışmıyor? (23 Temmuz 2022)

Gelen bir son dakika bilgisine göre Ziraat Bankası pos sisteminin çökmüş olabileceği öne sürüldü. Çok sayıda Ziraat Bankası kart sahibinin pos işlemlerinde sorun yaşadıkları ortaya çıktı. Detaylar haberin devamında...

Son Dakika: Ziraat Bankası çöktü mü, pos sistemi neden çalışmıyor? (23 Temmuz 2022)

Son dakikalarda gelen bir bilgiye göre Ziraat Bankası pos sisteminin çökmüş olabileceği öne sürüldü. Sosyal medya platformlarında yer alan iddialara göre bazı vatandaşlar Ziraat Bankası'na ait kredi ya da banka kartları ile harcama yapmaya çalıştıklarında sorun yaşadıklarını ve kartlarının ödeme işlemşini gerçekleştiremediğini öne sürdü.

Geçtiğimiz günlerde Akbank müşterilerinin yaşadığı benzer sorun da aynı bu şekilde başlamış, daha sonra Akbank'ın mobil uygulamaları çökmüştü. Daha sonra gelen bilgiler ile Akbank mobil uygulamasının da çöktüğü öğrenilmişti. İlk olarak Ankara'dan bazı sosyal medya kullanıcılarının Ziraat Bankası kartları ile harcama yapmakta sorun yaşadıklarını belirtmesi üzerine problemin bölgesel olabileceği düşünülmüş ancak ilerleyen dakikalarda İstanbul, İzmir ve Zonguldak gibi illerden de aynı şikayetlerin gelmesi dikkat çekti.

Peki; Ziraat Bankası çöktü mü, pos sistemi, kredi ve banka kartı neden çalışmıyor?

Son Dakika: Ziraat Bankası çöktü mü, pos sistemi neden çalışmıyor? (23 Temmuz 2022) - Resim : 1

Ziraat Bankası Çöktü Mü? (23 Temmuz 2022)

Sosyal medya platformlarında yer alan biilgilere göre devlet bankası olan Ziraat Bankası'nın pos sisteminin çökmüş olabileceği iddia ediliyor. Ancak henüz yeterli şikayet sayısı bulunmadığı için sorunların bazı müşteriler için yaşanmış olabileceği de tahmin ediliyor.

Konuyla ilgili resmi kişi ya da kurumlardan herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Açıklama yapılması durumunda bu haberin devamında, son dakika haberi olarak paylaşılacak...