Son Dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 Bin Personelin Bakanlık Kadrolarında İstihdam Edileceğini Açıkladı!

Kamu kurumlarında istihdam edilmenin yollarını arayan vatandaşlar için son dakika açıklaması yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre çeşitli kadrolarda istihdam edilmek üzere 20 bin personelin bakanlık bünyesine dahil edileceği bilgisi kaydedildi. İşte Bakan Koca’nın personel alımına ilişkin açıklamalarının ayrıntıları…

Son Dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 Bin Personelin Bakanlık Kadrolarında İstihdam Edileceğini Açıkladı!

Yeni yıla girilmesi ile birlikte arka arkaya yayınlanan kamu ilanları, binlerce kişinin devlet eli ile istihdam edilmesine olanak sağladı. Kamu ilanları başlığı altında yayınlanan son dakika açıklamasına göre kamu kurumu atamalarının süreceği anlaşıldı. Adayları sevindiren haber, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Bakan Koca resmi Twitter hesabından personel atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan İstihdam Müjdesi!

Son Dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 Bin Personelin Bakanlık Kadrolarında İstihdam Edileceğini Açıkladı!

Pandeminin başladığı günden bu yana yaptığı açıklamaları ve yönettiği pandemi süreci ile vatandaşlar tarafından en çok takip edilen isimlerden biri olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabı aracılığı ile yeni bir haber paylaştı. Bakan Koca, yaptığı paylaşımlar ile bakanlık bünyesine 10 bin sözleşmeli, 10 bin sürekli işçi toplamda 20 bin yeni personelin dahil edileceğini açıkladı.

Kadro Dağılımı Yapıldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın resmi Twitter hesabı aracılığı ile yapmış olduğu paylaşımda personel alımlarının yapılacağı boş kadroların da belirlendiği anlaşıldı. Bakan Koca, yeni dönemde eksik olduğu belirlenmiş olan personel kadrolarını, şu şekilde açıkladı:

  • Hemşire: 5 bin 175 kişi
  • Ebe: 800 kişi
  • Sağlık Teknisyeni/ Sağlık Teknikeri: 3 bin 293 kişi

Bakan Koca, aynı paylaşımda yukarıda ki alımlara ek olarak psikolog, biyolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimci, odyolog, fizyoterapist, diyetisyen, iş ve iş uğraşı terapisti, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ve sağlık fizikçi alımlarının da yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımları İçin Nereye Başvuru Yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabında yaptığı paylaşım ile birlikte, yeni dönem personel ilanı aracılığı ile bakanlık kadrolarında sürekli işçi olarak istihdam edilmek isteyen adayların, 15- 21 tarihleri arasında İŞKUR’un resmi internet sitesinden başvuru yapabileceklerini ifade etti.

SONRAKİ HABER