Son Dakika: ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı!

Türkiye'de dün sabah saatlerinde başlayan KPSS tartışması olaylı sonlandı. Son Dakika: ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı!

Son Dakika: ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı!

Son Dakika: ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı! Türkiye'de dün sabah saatlerinde başlayan KPSS tartışması olaylı sonlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KPSS konusu ile ilgili "inceleme başlatıldı" açıklaması sonrasında gözler ÖSYM'ye çevrilmişti. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre ise ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün görevden alındığı öğrenildi.

Dün gündüz saatlerinde gündeme düşen son dakika gelişmelerine göre KPSS'de soruların daha önce bir yayınevinde yer alması ile ilgili şok iddialar düşmüştü. Yayınevinin test denemelerinde yer alan o sorular adaylar tarafından sabah saatlerinden itibaren bir anda yayılırken gündemde ise şok etkisi yaratmıştı.

Konu ile ilgili ÖSYM geç de olsa akşam saatlerine doğru açıklama yayınlarken bu iddiaların "asılsız" olduğuna dair paylaşımda bulunmuştu. Akşam saatlerinde ise artan tepkiler sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gelen açıklamalar ile birlikte "inceleme" yapılması ile ilgili Devlet Denetleme Kurulu'na olayın taşındığı iletilmişti. Gündemde şok iddialar arasında yer alan ÖSYM'de görevden alınmalar ile ilgili bugün Cumhurbaşkanı kararı ile birlikte Prof. Dr. Halis Aygün'ün görevden alındığı paylaşıldı.

Detaylar geliyor..