Son Dakika: Muhtar Maaşlarına Cumhurbaşkanı Jesti ile İlave Zam Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu'nda Muhtarlar Toplantısı'na katıldı. Toplantıda muhtarlara ilave zam açıklamasında bulundu.

Son Dakika: Muhtar Maaşlarına Cumhurbaşkanı Jesti ile İlave Zam Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı muhtarlar toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu'nda yapılan toplantıda, muhtarlara ek maaş zammı müjdesi geldi.

2022 yılında zam yapılan muhtar maaşlarına ilişkin: 'maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı' diyerek ek maaş zammını duyurdu. Muhtar maaşları asgari ücret seviyesine yükseltildi.

MUHTAR MAAŞLARI 4250 LİRA OLDU

Erdoğan ilave zam haberini: "Sizlere bir de müjde vermek istiyorum. Bilindiği gibi biz hükümete geldiğimizde muhtar maaşları 97 liraydı. Bu yılbaşı 3200 lira tutarına çıkarmıştık. Muhtarlar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı.

Yaptığımız değerlendirme sonucu muhtar maaşlarını 4250 lira seviyesine çıkardık. Ben icraat konuşuyorum icraat. Bugüne kadar her sözün arkasında nasıl durduysak bundan sonra da öyle durcağız" sözleri ile duyurdu.

MUHTARLIK HİZMET BİNALARI

Muhtarlık hizmet binalarının proje çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Erdoğan: " Bir başka önemli çalışmamız da muhtarlık hizmet binalarıyla ilgilidir. Mahalli mimariye uygun şekilde inşa edeceğimiz muhtarlık binalarıyla ilgili proje çalışmalarını tamamladık, inşasına yakında başlıyoruz. Ankara'da muhtar konukevini de 19 Ekim'de hizmete açıyoruz.

Muhtarlarımıza ne söz verdiysek yerine getiriyoruz. Bugün de koronavirüs nedeniyle ara vermek durumunda kaldığımız muhtarlar buluşmasını yeniden başlatıyoruz. Bu arada siz muhtarlarımıza bir teşekkür borcumuz da var. Birlikte olamadığımız süre boyunca gerek koronavirüse, gerek sel ve yangına karşı verdiğimiz mücadelelerde muhtarlarımız hep ilk saflarda yer aldılar." dedi.

MUHTARLARA ÖZEL BİR SİSTEM KURUYORUZ

Acil durumlarda AFAD tarafından gönderilen yardımların daha kolay dağıtılması için muhtarlara özel bir sistem kurulduğunu söyleyen Erdoğan: "Afetler sonrası AFAD'ın gönderdiği yardımları dağıtabilmek amacıyla muhtarlara özel bir sistem kuruyoruz.

Yaklaşık 2.5 yıllık bir aranın ardından sizlerle hasret gidermenin bahtiyarlığı içerisindeyim. Gerek koronavirüs salgınına, gerekse orman yangını ve sel felaketlerindeki mücadelelerimizde muhtarlarımız hep ilk sıralarda yer aldı. Bu muhtarlarımıza milletim adına şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.