Son Dakika: KPSS 2022/1 yerleştirme sonuçları açıklandı! KPSS sonuç sorgulama ekranına nasıl girilir?

Gelen bir son dakika bilgisine göre KPSS-2022/1 yerleştirme sonuçları duyuruldu. Vatandaşların sıklıkla merak ettiği sonuç sorgulama ve daha fazlası hakkında detaylar haberin devamında...

Son Dakika: KPSS 2022/1 yerleştirme sonuçları açıklandı! KPSS sonuç sorgulama ekranına nasıl girilir?

Gelen bir son dakika bilgisine göre KPSS-2022/1 yerleştirme sonuçları duyuruldu.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye giren çok sayıda vatandaşın beklediği o haber geldi.KPSS'ye girmiş olan adayların 2022- KPSS/ 1 sınavı için beklediği yerleştirme sonuçlarının açıklandığı az önce duyuruldu.

İşbu sınava girmiş olan adayların devlete bağlı olan bazı kurum ve kuruluşların uygun kadro ve poziyonlara yerleştirilmesini sağlamak için yapılan işlemler 7 Temmuz 2022 tarihinde son bulmuştu.

İşlemlerin son bulması ile birlikte çok sayıda aday tercihlere bağlı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla beklemye başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Kurumu ÖSYM ise az önce 2022 KPSS/ 1 yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

30 Haziran ila 7 Temmuz arasında gerçekleşitirilen KPSS- 2022/ 1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşları kadro ve pozisyonlarına ilişkin yerleştirme işlemleri tamamlandı ve az önce ÖSYM tarafından yerleştirme sonuçları tamamlandı.

2022-KPSS/ 1 Tercih Sonuçları Nereden Bakılır, Yerleştirme Sonuçlarına Bakma

Adayların yerleştirme sonuçları an itibariyle ÖSYM resmi internet adresinde yer alıyor. Adaylar ÖSYM, sonuç portalından yerleştirme sonuçlarına erişebilecek ve görüntüleyebilecek.