Son Dakika İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu Motokuryelik yasaklandı!

İstanbulluları yakından ilgilendiren bir son dakika açıklaması yapıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın yaptığı açıklama ile Motokuryelik yasaklandı. İşte Vali Yerlikaya’nın son dakika açıklamasına ilişkin haberin ayrıntıları…

Son Dakika İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu Motokuryelik yasaklandı!

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı nedeni ile çeşitli alanlarda yeni önlemler alınmaya başlandı. Şehir merkezleri dahil olmak üzere birçok bölgede yolların kapanmasının ardından, bir yeni önlem kararı daha açıklandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, il genelinde alınan yeni önlem kararını Twitter hesabı aracılığı ile kamuoyuna duyurdu.

Vali Ali Yerlikaya’dan Kar Önlemi Paylaşımı!

Geçtiğimiz haftadan beri yurdun pek çok bölgesinde etkisini gösteren kar yağışı, şehir merkezleri dahil olmak üzere pek çok bölgede yolların kapanmasına sebep oldu. Meteoroloji’nin hava durumu ile ilgili yaptığı uyarıların ardından, birçok şehirde kar önlemleri alınmaya başlamışken bir önlem haberi de İstanbullular için geldi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, önlem haberini Twitter hesabından ilan etti.

Geçtiğimiz hafta Getir kuryesinin yaşamış olduğu trafik kazasından sonra gözler yeni trafik önlemlerinin alınıp alınmayacağına çevrilmişti. Konu ile ilgili açıklama bugün itibari ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan geldi. Vali Yerlikaya, milyonlarca İstanbulluyu yakından ilgilendiren önlem haberini şu sözler ile duyurdu: “Trafik seyrini ve can güvenliğini sağlamak için bir süreliğine motokuryelik yapılmayacaktır!”

Elektrikli Scooter Kullanımı da Yasaklandı!

Bir süredir İstanbul trafiğinin oldukça rahatlamasını sağlayan Elektrikli scooterlar, İstanbullu binlerce vatandaş tarafından aktif olarak kullanılmaya devam ediyor. İstanbul’dan sonra pek çok ile de benzer Scooter uygulamasının gelmesi, aracı olmayan ya da aracı olsa da trafik sıkıntısı çekmek istemeyen vatandaşların imdadına yetişti. Ancak son dakika açıklaması ile kötü hava şartlarından ötürü, bir süreliğine elektrikli scooter kullanımının da yasaklandığı ilan edildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın resmi Twitter hesabı aracılığı ile paylaşılan habere göre yeni bir duyuru gelene kadar, elektrikli scooter kullanımı da tamamen yasaklandı.

Meteoroloji’den Bir Uyarı Daha Geldi!

Geçtiğimiz haftadan itibaren devam eden kar yağışı ile ilgili Meteoroloji’den bir uyarı daha geldi. Yapılan uyarıya göre bu hafta itibari ile yollarda yüksek oranlarda buzlanmanın meydana geleceği ve araç sahiplerinin bu konuda dikkatli olması gerektiği duyuruldu.