Son Dakika: İstanbul Ortak Tahıl Koordinasyon Merkezi açıldı

Tüm dünyanın merakla beklediği o anlaşma geçtiğimiz günlerde imzalanmıştı. Beklenen haber ise bugün geldi. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İstanbul Ortak Tahıl Koordinasyon Merkezi'nin açıldığı duyuruldu. Detaylar haberin devamında, kamugundemi.com'da...

Son Dakika: İstanbul Ortak Tahıl Koordinasyon Merkezi açıldı

Tüm dünyanın merakla beklediği o anlaşma geçtiğimiz günlerde imzalanmıştı. Beklenen haber ise bugün geldi. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İstanbul Ortak Tahıl Koordinasyon Merkezi'nin açıldığı duyuruldu.

Son zamanlarda ülke gündeminde en üst sıralarda yer alan tahıl koridoru konusu ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ortak tahıl koridoru konusunda yaşanan yeni gelişmeler ise vatandaşlar tarafından dikkatle takip ediliyor. Tüm dünyanın merakla beklediği anlaşmanın geçtiğimiz günlerde imzalanması üzerine vatandaşlar tahıl koridoru ile ilgili yaşanacak yeni gelişmeler için arama motorlarında konuyu sıklıkla aratmaya başladı. Az önce ise Rusya'dan konuya ilişkin açıklamalar geldi.

Rusya Savunma Bakanlığı, İstanbul'da kurulan Ortak Tahıl Koordinasyon Merkezi'nin açıldığını ve faaliyet göstermeye de başladığını duyurdu. Rus bakanlığı tarafından yapılan açıklamada pek çok ince ayrıntıya yer verildi.

Rusya Savunma Bakanlığı Duyurdu

Rusya'ya ait olan Ria Novosti ajansı tarafından gelen bilgiler ile Rusya Savunma Bakanlığı'nın konuy ilişkin açıklamalarda bulunduğu duyuruldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada İstanbul'da açılan merkezin faaliyet göstermeye de başladığı belirtildi.

Rusya'dan yapılan açıklamada Rus uzman grubunun İstanbul'a geleceği de duyuruldu. Açıklama şu şekilde;

"Ukrayna Limanlarından Tahılın Güvenli Nakliyesine İlişkin Mutabakat İnisiyatifi'nin hükümlerine uygun olarak Ortak Koordinasyon Merkezi İstanbul'da çalışmaya başladı. Öncü Rus uzman grubu, bugün İstanbul'a gidecek ve dörtlü formatta çalışmaya başlayacak"

Detaylar geliyor...