Son Dakika: İsrail'den futbola müdahale! Atletico Madrid - Juventus maçı iptal oldu!

Gelen bir son dakika bilgisine İtalyan ve İspanyol takımlarının karşılaşacağı hazırlık maçının iptal olduğu öğrenildi. Detaylar haberin devamında...

Son Dakika: İsrail'den futbola müdahale! Atletico Madrid - Juventus maçı iptal oldu!

Başarılı İtalyan futbol takımı Juventus ile La Liga ekiplerinden Atletico Madrid arasında yapılması planlanan hazırlık maçı iptal oldu. İki ülkenin takımlarının gerçekleştireceği dev maç futbol severler tarafından heyecanla beklenirken maç ile ilgili detay bilgiler de merak konusu olmuştu. İki dev takımın yeşil sahalarda karşı karşıya geleceği maç için geri sayım başlamıştı ki, İsrail müdahalesi nedeniyle maçın iptal olduğu duyuruldu.

Atletico Madrid ve Juventus'un İsrail'in başkenti Tel Aviv'de karşılaşacakları maç için geri sayım devam ederken İsrail'de yaşananlar maçın iptal olmasına neden oldu.

İsrail ordusunun gece ve sabah saatlerinde Gazze'de bulunan İslami Cihad Merkezleri'nin vurmasının ardından İsrail'de büyük bir güvenlik açıklığı oluşmuş, İtalyan ve İspanyol basını maçın bu nedenle ertelenebileceğini duyurmuştu. Basının tahminleri doğru çıktı ve İsrail'in Gazze'yi vurmasının ardından İsrail'de ortaya çıkan güvenlik açığı nedeniyle iki takım da karşılıklı olarak maçın iptal olmasını kararlaştırdı.

İspanya takımı Atletico Madrid resmi internet adresinden yaptığı duyuruda "Maçın organizatörü Comtec Grup, Juventus ve Atletico Madrid, mevcut güvenlik durumu nedeniyle iki ekip arasında 7 Ağustos Pazar günü Tel Aviv'deki Bloomfield Stadı'nda oynanacak hazırlık maçının iptal edildiğini duyurur" ifadelerini kullanarak maç iptalinin haberini verdi.

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de gerçekleştirilecek olan hazırlık maçının iptalinin kararlaştırılması ile birlikte dünya çapından çok sayıda futbol sever merakla beklenen ve adeta Şampiyonlar Ligi ile eşdeğer gözü ile bakılan bu büyük maçın ne zaman nerede oynanacağını araştırmaya başladı. Ancak maçın ne zaman nerede oynanacağına dair henüz herhangi bir bilgi verilmedi. Konuya ilişkin gelecek olan resmi açıklamalar sonrasında pek çok futbol severin merak ettiği bu soruların cevapları belli olmuş olacak.