Son Dakika! Fahrettin Koca açıkladı: Vaka sayıları artışta! Maskeler geri mi dönüyor?

Fahrettin Koca'nın bugün yaptığı açıklamanın ardından pek çok vatandaş, maskelerin yeniden dönüp dönmeyeceği konusunda endişelendi. Peki maskeler geri mi dönecek? Vaka sayıları artışa geçti mi?

Son Dakika! Fahrettin Koca açıkladı: Vaka sayıları artışta! Maskeler geri mi dönüyor?

Bir süredir gündemde olan maske konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Pandemi bitti derken, vaka sayıları bin kişinin altına düşmüştü. Bu süreçte de Fahrettin Koca, vaka sayılarının bu derece düşüşe geçmesi ile birlikte maskelerin de hayatımızdan çıktığını açıkladı. Bu açıklama ile birlikte uzun bir süredir hayatımızda olan maskelerden kurtulmuş olmanın sevincini yaşayan vatandaşlar, duruma adapte oldu. Her ne kadar hala korona nedeniyle tedbirli davranan vatandaşlar da bulunsa da pek çok vatandaş maskesiz yaşamı özlediğini dile getirerek, maskeleri tamamen hayatından çıkardı.

UĞUR ŞAHİN AÇIKLAMIŞTI!

Bundan kısa bir zaman önce Uğur Şahin yeni dalganın kapıda olduğuna dair bir açıklamada bulunmuştu. Bu açıklama ile birlikte vatandaşlar son derece endişeye kapılırken, yeniden eski düzene dönmenin zor olduğu konusunda sosyal medyadan paylaşımlarda bulundular. Bu paylaşımlar ile birlikte pek çok vatandaş eski maskeli günlere dönmek konusunda endişelerini birbirleri ile paylaştılar.

Uğur Şahin'in yeni dalga ile ilgili açıklaması ise şu şekildeydi;

"En azından çok yoğun ve olaylı geçmeyecek bir sonbahar ve kışın bizi beklediğini söyleyebiliriz. Ancak şunu da belirtmek lazım ki yeni bir dalga kapıda. Bunun zararsız olacağına dair elimizde bir veri yok. O yüzden hazırlıklı olmakta fayda var. Her şeyi önceden ve en kötü senaryoya göre hazırlamamız gerekir ki sağlıklı bir dalga geçireceğimizi garanti edebilelim. Omicron'a uyarladığımız aşılarımız olmuştu. Uyarlanan aşıların daha iyi performans gösterdiğine dair veri paylaştık. Umuyoruz ki aşılara ihtiyacımız olmayacak, şayet olursa bu aşıların kullanılabilir olduğunu belirtmek isterim. Çünkü bir sonraki dalganın kontrol dışına çıkmaması için bunu şimdiden yapmamız gerekiyor."

FAHRETTİN KOCA VAKA SAYILARINI AÇIKLADI!

Fahrettin Koca ise bu açıklamanın ardından vaka sayılarında artışın yaşandığına değindi. Günlük vaka sayısı bin kişinin altına düşmüşken artık 3 bin kişiyi aştığını dile getirdi. Bu sayıların artması, tehlikenin yeniden ortaya çıkmasına işaret olduğunu söyleyen Fahrettin Koca da şu açıklamayı yaptı;

"Günlük vaka sayısı üç bini geçti. Daha önce günlük sayı binin altına düşmüştü. Şimdi 4 bine doğru gidiyor."