Son Dakika EGM Bekçi Başvurusu Ekranı! Bekçi Başvuru Şartları Neler?

4 Mart tarihinde EGM tarafından yayınlanmış olan Resmî Gazete ilanına göre yeni dönemde kurum kadrosuna 3 bin personelin dahil edileceği bilgisi paylaşılmıştı. O günden bu yana yeni bir ilan yayınlanmasını bekleyen adaylar, olası bir ilanının yayınlanması durumunda başvuru şartlarının neler olacağını merak ediyorlar.

Son Dakika EGM Bekçi Başvurusu Ekranı! Bekçi Başvuru Şartları Neler?

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşların en çok rağbet gösterdiği mesleklerden biri olan bekçilik, yeni dönemde arama motorlarında en çok sorgulanan konu başlıklarından biri oldu. EGM ve JGK kadrolarında bekçi olarak istihdam edilmek isteyen adaylar, ilgili kadrolara başvuru yapabilmek için hangi şartları sağlamaları gerektiğini merak ediyorlar.

EGM Bekçi Alımı İlanı 2022

Emniyet Genel Müdürlüğü, 4 Mart tarihli Resmî Gazete’de bekçi kadrolarında 3 bin kişilik personel açığının olduğunu ilan etmişti. Mart ayının son haftasına girildiği şu günlerde konuya ilişkin herhangi bir güncel ilan yayınlamamış olan Emniyet Genel Müdürlüğünün, bu hafta içerisinde resmi bir ilan yayınlaması ve alım başvuruları için başvuru ekranlarını erişime açması planlanıyor.

EGM Bekçi Alımı İlanı Başvuru Şartları

Son Dakika EGM Bekçi Başvurusu Ekranı! Bekçi Başvuru Şartları Neler?

Emniyet Genel Müdürlüğünün yaklaşık bir ay önce Resmî Gazete’de yayınlamış olduğu bekçi kadrosu eksikliği ilanından sonra ilgili meslek grubuna ilişkin araştırmalar hız kazandı. Kariyer planlaması içerisinde bekçi olmak olan adaylar, olası bir alım ilanının yayınlanması durumunda hangi şartları sağlamaları gerektiğini merak ediyorlar.

Şu ana kadar yayınlanmış olan güncel bir bekçi alımı ilanı olmadığı için 2022 alımlarının başvuru şartlarında güncelleme yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor. Ancak genel bekçi alımı ilanlarında adaylar tarafından sağlanması istenen şartlar şu şekildeydi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • Mesleğin icra edilmesine engel olabilecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • 164 cm’den uzun olmak
  • 18-27 aralığında beden kitle endeksine sahip olmak
  • Affa uğramış dahi olsa yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak

EGM Bekçi Alımı İlanı Başvuruları Nereden Yapılacak?

EGM tarafından yayınlanması beklenen 2022 bekçi alımı ilanına, e-devlet Kariyer Kapısı hizmeti aracılığı ile başvuru yapılacak.

SONRAKİ HABER