Son Dakika Destek Kararı! Ücretsiz Seyahat Gelir Desteğine Zam Yapıldı

Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödemesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 6 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandıç Böylece ücretsiz seyahat gelir desteği ödemelerine zam yapıldı.

Son Dakika Destek Kararı! Ücretsiz Seyahat Gelir Desteğine Zam Yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödemesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Böylece engelli, şehit yakını, gazi ve yaşlıları ücretsiz taşıyan şehir içi ulaşım araçlarından özel halk otobüsü ve deniz ulaşım araçlarının aylık gelir desteği ödemeleri artırıldı.

EN YÜKSEK ÖDEME 1995 LİRA OLACAK

Son Dakika Destek Kararı! Ücretsiz Seyahat Gelir Desteğine Zam Yapıldı
Şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her ulaşım aracına Ankara ve İstanbul için verilen aylık 1330 liralık destek 1995 lira oldu. Büyükşehir belediyesi olan diğer illerde ise 1000 lira olarak ödenen destek 1500 liraya çıkarıldı.

Büyükşehir belediyesi olmayan illerde ise şehir içi toplu taşımaya verilen destek ödemesi 800 liradan 1200 liraya çıkarıldı.

ZAMLI DESTEK ÖDEMELERİ BUGÜNDEN İTİBAREN UYGULANACAK

Ücretsiz seyahat gelir desteğine yapılan zam, 6 Nisan 2022 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak.