Son Dakika: Benzin ve Motorine, Cumartesi Günü Bir Zam Daha Gelmesi Planlanıyor! Güncel Benzin Fiyatları

Geçtiğimiz günlerde arka arkaya zamlanan akaryakıt fiyatlarına, 5 Mart Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere bir zam daha yapılacağı tahmin ediliyor. İşte akaryakıt fiyatlarına geleceği tahmin edilen yeni zamlar ve güncel akaryakıt fiyatlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

Son Dakika: Benzin ve Motorine, Cumartesi Günü Bir Zam Daha Gelmesi Planlanıyor! Güncel Benzin Fiyatları

2021 yılının sonlarına doğru döviz kurlarında ve altın piyasasında yaşanan ani yükselişler, akaryakıt fiyatlarının zamlanmasına sebep olmuştu. Yeni yıla girilmesi ile birlikte arka arkaya gelen akaryakıt zamlarına isyan etmeye başlayan vatandaşlar, bu sefer de Rusya- Ukrayna geriliminin savaşa dönüşmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkan akaryakıt zamları ile karşı karşıya kaldılar.

Bir hafta içerisinde iki kere zamlanan akaryakıt fiyatları ile ilgili, yeni bir haber daha geldi. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere yapılan benzin ve motorin zammına ek olarak, 5 Mart Cumartesi gününden itibaren geçerli olacak yeni bir zammın daha yapılmasına karar verildiği düşünülüyor.

Rusya- Ukrayna Savaşı Brent Petrol Fiyatlarını Yükseltti!

Bir süredir devam eden Rusya- Ukrayna geriliminin yaklaşık olarak on gün önce resmen bir savaşa dönüşmüş olması, başta akaryakıt sektöründe olmak üzere pek çok sektörde arka arkaya zamların yapılmasına sebep oldu.

Dünyanın en büyük akaryakıt rezervlerine sahip olan ülkelerinden biri olan Rusya’nın bir savaş içerisinde olması, brent petrolün varil fiyatlarında tarihi zirvenin görülmesine sebep oldu. Savaşın resmen başladığı ilk gün 100 dolarlık kritik seviyeyi geçen brent petrol fiyatı, 120 dolara kadar yükseldi. Haberin yazıldığı saatlerde brent petrol, 111 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haber

Bir Haftada İki Kere Zam!

Rusya- Ukrayna savaşından direkt olarak etkilenen akaryakıt fiyatları, ülkemizde bir haftada iki kere zam gördü. Son olarak dün açıklanan ve bugün itibari ile pompaya yansıyacak olan zam miktarları, şu şekilde duyuruldu:

  • Benzin: 53 kuruş
  • Motorin: 1 lira 33 kuruş

Yukarıda belirtilmiş olan zam tutarlarından sonra benzin fiyatları 18 TL, motorin fiyatları ise 19 TL seviyesini geçmiş oldu.

Yarın Bir Zam Daha Geliyor!

Akaryakıt fiyatlarına, 5 Mart Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere bir zam daha yapılacağı öngörülüyor. Pompaya yansıtılması planlanan yeni zamların benzin fiyatlarını 64, motorin fiyatlarını ise 84 kuruş arttıracağı düşünülüyor.