Son Dakika: Bakan Mahmut Özer'den Öğretmen Ataması Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kamuoyunda öğretmen ataması yapılmayacağına dair asılsız haberler yer aldığına değindi ve öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son Dakika: Bakan Mahmut Özer'den Öğretmen Ataması Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel bir televizyon kanalında bir programa katıldı. Özer, Covid-19 tedbirlerinin esnetilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Okullarda bazı tedbirlerin esnetilmesi yönünde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamalara değinen Özer, uzaktan eğitimin ne olursa olsun okulun yerini tutamayacağını, bu nedenle yüz yüze eğitimin kararlı bir şekilde devam etmesinden gurur duyduğunu açıkladı. Yeni açıklamalar neticesinde kuralların esnetilmesinden ötürü okullarda kapalı sınıf kalmayacak.

Daha önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabı üzerinden kendisine yöneltilen soruları cevaplamıştı. Dağ, açıklamalarında öğretmenleri üzecek bilgiler paylaşmıştı. Kendisine sorulan yakın zamanda atama yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya, yakın zamanda öğretmen ataması yapılmayacağı yanıtını vermişti. Açıklamanın ardından atama bekleyen öğretmenler, tamamlanan 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yetersiz olduğunu söyleyerek hem sosyal medyada hem de meydanlarda mücadele vermeye başlamıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'na 10 bin imam ataması yapılacağının açıklanmasının ardından da ataması yapılmayan öğretmenler sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışmıştı.

ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmen ataması yapılmayacağı yönündeki haberlere ilişkin: "Öğretmen ataması yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çok fazla gençlerimizi bekletmeden güzel haberleri paylaşırız. Şu an çok detaya girmiyorum ama 'atama olmayacak' spekülasyonunu ortadan kaldırmış olalım. Atama olacak" açıklamasında bulundu.

SONRAKİ HABER