Son dakika: 2022 ÖSYM Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu yayınlandı!

Milyonlarca engelli vatandaşı yakından ilgilendiren son dakika açıklaması ÖSYM tarafından yapıldı. Kurum, engelli personellerin kamuda istihdam edilmesini sağlayacak olan tercih kılavuzunu yayınladı. Peki başvurular nasıl yapılacak? İşte 2022 EKPSS ile ilgili haberlerin detayları…

Son dakika: 2022 ÖSYM Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu yayınlandı!

Yeni dönem itibari ile kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin hayalini kuran milyonlarca engelli vatandaşı ilgilendiren açıklama yapıldı. ÖSYM 2022 yılı itibari ile açıklanmış olan engelli kadrolarına başvuru yapılabilmesini sağlayacak tercih kılavuzunu ve diğer başvuru detaylarını vatandaşlar ile paylaştı! Vatandaşlar yapılan bu açıklamadan sonra yayınlanan kılavuz ile ilgili araştırmalar yapmaya başladı.

EKPSS Kılavuzu Yayınlandı!

Son dakika açıklaması olarak ülke gündemine düşen ÖSYM açıklaması, milyonlarca vatandaş tarafından ilgi ile karşılandı. ÖSYM son gerçekleştirilen e-KPSS kapsamında açılan bazı kadrolara, engelli personellerin de başvuru yapabileceğini açıkladı. Bu haberi sevinç ile karşılayan vatandaşlar, haberin ayrıntılarını öğrenmek amacı ile araştırmalar yapmaya başladı.
2022 yılında kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilerek, iş hayatlarını garantiye almak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren haber ÖSYM’den geldi. ÖSYM bugün itibari ile 2022 e-KPSS Kamu Personeli Yerleştirme Kılavuzunun açıklandığını duyurdu.

Kura Usulü Yerleştirme Yapılacak!

ÖSYM’nin bugün itibari ile son dakika açıklaması olarak duyurduğu haber ile ilgili ayrıntılar öğrenilmeye başlandı. Buna göre kurum yeni dönem ile ilgili yayınlamış olduğu tercih kılavuzu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ve Engelli Vatandaşların Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkındaki Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan EKPSS sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır.”

Başvuru Tarihleri Belli Oldu!

ÖSYM’nin 2022 EKPSS ile ilgili yapmış olduğu açıklama ile birlikte birçok engelli vatandaş kılavuz belirledikleri kadroları, hangi tarihler arasında ilgili kuruma iletebileceklerini araştırmaya başladı.
ÖSYM’nin açıklamasına göre EKPSS tercihi yapacak olan engelli bireyler, bugün saat 11:30 itibari ile ilgili boş kadrolara başvuru yapabilecek. Adayların son başvurusu ise 14 Ocak 2022 günü saat 23:59’a kadar kabul edilecek. Adaylar başvurularını kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile iletebilecek.

SONRAKİ HABER