Shiba Inu Yatırımcılarına Sürpriz Yaptı! Altcoin Piyasalarında Yükseliş Başladı!

Popüler meme coinler arasında yer alan Shıba Inu, yüzde 20 üzerinde prim yaparak yatırımcısını sevindirdi. İşte günün en çok kazandıran altcoinleri ve piyasalarda son durum…

Shiba Inu Yatırımcılarına Sürpriz Yaptı! Altcoin Piyasalarında Yükseliş Başladı!

Kripto piyasalarında Bitcoin ve Ethereum’un düşüşü ile son haftalarda yaşanan sert dalgalanmalar altcoinler üzerinde de ciddi baskı yarattı. Rakipleri arasında başarılı bir grafik çizmeyi başaran Shıba Inu ise son günlerin öne çıkan altcoinleri arasında yerini alıyor.

Teknik analizlerde konsolidasyon süreci sonrasında yükseliş trendini yeniden yakalayabileceği düşünülen Shına Inu, bir günde yüzde 20 üzerinde bir kar elde ederek yatırımcısını sevindirdi. En büyük rakibi Dogecoin ise yatay pozisyonda seyrine devam ediyor.

Kripto Para Piyasalarında Düşüş Eğilimi Devam Ediyor

Yeni Covid varyantının piyasalarda etkisinin görülmeye başlamasının ardından piyasanın öncü unsurlarından Bitcoin ve Ethereum düşüş eğilimine devam ediyor. Genel görünümde ise tüm kripto paralarda aşağı yönlü hareketler söz konusu. Bitcoin ve Ethereum’un düşüş yaşamasının ardından kazanç potansiyeli çok daha yüksek olan altcoinlere ilginin ise bir hayli arttığı öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalarda 69 bin dolar seviyelerine kadar tırmanan Bitcoin, şuan da söz konusu düşüş ile 57 bin dolar seviyesinde işlem görüyor. Ethereum ise tarihi zirveden düşerek 4 bin 450 dolar seviyelerinden performansını sürdürüyor.

Altcoin Piyasalarında Rüzgar Tersine Döndü

Ciddi bir durgunluk sürecine giren kripto piyasalarında hafta başından itibaren dikkat çeken bir altcoin yatırımcılarını memnun etti. Uzun süredir ciddi bir yükseliş yaşamadan yatay bir seyir izleyen Shıba Inu (SHIB) yüzde 20’nin üzerinde bir yükseliş yaşamayı başardı. Yaşadığı söz konusu artış ile fiyatını 0,000049 dolar seviyesine kadar çıkarmayı başaran SHIB, Dogecoin’i takip etmeye devam ediyor.

Altcoin piyasalarının bir diğer önemli birimlerinden Dogecoin ise 0,21 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Yüzde 5,69 oranında değer ile olumlu bir grafik çizmeyi başardı. Genel görünümde ise hafta başından itibaren altcoinlerde bir yükseliş havası seziliyor. Shıba Inu ekim ayının sonlarından bu yana bir aylık süreçte ciddi bir değer kayı yaşadı. Yüzde 50’ye varan düşüş sonrasında yeniden toparlanma eğilimi gösteren popüler altcoinin fiyatının gelecek dönemde de artmaya devam edebileceği düşünülüyor.