SGK Ödemelerinde Denizbank Desteği! Prim Borçlularına Emeklilik Şansı Sunuyor! Emekli Olmak İsteyenlere Kredi!

Emekli olmak isteyenlere özel kredi veren bankaların başında gelen Denizbank, prim borcunu ödemek isteyenlere fırsatı sunuyor. İşte detaylar…

SGK Ödemelerinde Denizbank Desteği! Prim Borçlularına Emeklilik Şansı Sunuyor! Emekli Olmak İsteyenlere Kredi!

Türkiye’de çok sayıda vatandaş prim veya yaş şartı nedeniyle emeklilik hakkından yararlanamıyor. Kamuoyu gündeminde EYT’liler olarak bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanlar başta olmak üzere bir yanda da emeklilikte prim borçlarına takılanlar var.

Emekli olmak isteyenlere özel kredi vererek SGK prim borçlarını vatandaşların rahat bir şekilde ödemelerini sağlamayı hedefleyen Denizbank, uygun faiz oranları ve kredi seçenekleri ile vatandaşların emekli olmak için ihtiyaç duydukları finansman desteğini sağlamayı hedefliyor. Geçtiğimiz dönemde devlet desteği ile emekli olmak isteyenler için yapılandırma ve finansman seçeneklerinin de sunulmasına rağmen bu alanda özellikle 2022 yılında bir hayli yükselen primlere karşı destek sağlanacak.

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile geçtiğimiz yıllarda anlaşma yapan Ziraat, Vakıf ve Halkbank tarafından Kasım ayı itibariyle sona eren bir destek fırsatı sunulmuştu. Emekli olmak isteyenlere kredi veren bu bankaların ardından anlaşma sürelerinin dolmasıyla birçok vatandaş uygun finansman kullanabilecekleri yeni bankaları araştırmaya başladı.

Emekli Olmak İsteyenlere Özel Kredi ile Denizbank SGK prim borcunu ödemek için finansman arayanlara destek oluyor. Üstelik 3 ay erteleme seçenekleri ile kullanılacak finansman kapsamında 36 aya varan vade seçenekleri de sunulmaktadır. Kefilsiz ve avantajlı faiz oranları ile sunulan kredi prim borcunu ödeyerek emekli olmak isteyenlere cazip teklifler sunuyor.

Emekli Olmak İçin Kredi Hesaplama

Denizbank’ın emekli olmak isteyenlere özel sunduğu kredi fırsatı ile vatandaşlar 3 ay geri ödemesiz ve 36 aya kadar vadeler ile uygun faiz oranlarından yararlanabiliyor. Kefilsiz bir şekilde tüm prim borçlularının yararlanabileceği kredi kapsamında, 10.000 TL için örnek hesaplama tablosuna göre yüzde 2,11’den başlayan faiz oranları ve 426,62 TL aylık taksit oranları ile rahat bir ödeme planı hazırlanmıştır.

2022 yılında SGK borçlanma ve diğer ücretlerde yapılan zamlar neticesinde prim borçlularının sayısını da artması bekleniyor. Emeklilik hakkı elde etmesine rağmen prim borcu nedeniyle emekli olamayanlar ise Denizbank ile bu hayallerine kavuşabilecekler.