SGK muayene ücretleri ne kadar oldu? Aile hekimi, devlet hastaneleri, özel sağlık kurumları muayene fiyatları

Vatandaşlar sağlık ile ilgili problemlerinde belirli sağlık kuruluşlarına giderken burada kişilerden alınan muayene ücretlerine güncelleme geldi. SGK muayene ücretleri ne kadar oldu? Aile hekimi, devlet hastaneleri, özel sağlık kurumları muayene fiyatları

SGK muayene ücretleri ne kadar oldu? Aile hekimi, devlet hastaneleri, özel sağlık kurumları muayene fiyatları

SGK muayene ücretleri ne kadar oldu? Aile hekimi, devlet hastaneleri, özel sağlık kurumları muayene fiyatları - Vatandaşlar sağlık ile ilgili problemlerinde belirli sağlık kuruluşlarına giderken burada kişilerden alınan muayene ücretlerine zam geldi. Buna göre ise vatandaşların sağlık kurumlarına gittiğinde kendilerinden kesilecek olan sağlık katkı payı ücretleri belli oldu.

Her sene yeni fiyatlandırmaların yapıldığı SGK'da muayene ücretleri aile hekimi, devlet hastaneleri ve özel sağlık kurumlarına göre farklılık gösterebiliyor. Kişiler eczanelerden ilaç alırken bu muayene ücretlerini de ödemiş oluyor. İşte yeni muayene ücretleri Kamu Gündemi adresinde yer alıyor!

SGK Muayene Ücretleri

Vatandaşlar sağlık kurumlarında muayene olmak için gittiklerinde hastane muayene katılım payı ödemeleri yapacaklardır. Buna göre ise hastaların mauyene katılım payı listeleri haberimizde yer alıyor.

İkinci basamak resmi sağlık hizmeti yerlerinde 6 TL
Üniversiteler ile ortak kullanılan Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde 7 TL
Üniversite hastanelerine bağlı üçüncü basamak sağlık hizmetlerinde 8 TL
Özel sağlık hizmeti alanlarında 15 TL
ödeme yapmaları gerekiyor.

Aile hekimi ve sağlık ocaklarında 2 ila 5 TL
Devlet hastanelerinde 8 ila 10 TL
SGK çalışan ve yakını aile hekimlerinde 2 TL, devlet hastanelerinde 8 TL, özel sağlık kurumlarında ise 12 TL özel hastaneye, 3 TL eczaneye ödeyecek.

SGK emekli ve yakını aile hekimlerinde 2 TL, devlet hastanelerinde 3 TL, özel hastanelerde 3 TL eczaneye ödeyecek.

Devlet memuru aile hekimlerinde 2 TL, devlet hastanelerinde 8 TL, özel sağlık kurumlarında 15 TL maaşlarından kesilecek.

Yeşilkart'ta 2 TL aile hekimlerine, 8 TL devlet hastanelerine eczaneye ödeme yapacak. Özel sağlık kurumlarına gidemez.